Головна » 2016 » May » 18 » Визначені переможці Двадцять другого обласного конкурсу «Волинська писанка третього тисячоліття»

Однією з кращих фондових колекцій Волинського краєзнавчого музею є збірка писанок волинських майстрів. Започатковано збір великодніх атрибутів науковцями ще у 30-х роках ХХ ст. Проте, жодної писанки з тієї колекції не збереглося, тому не відомо якими були їх орнаментика та колорит. Наприкінці 1960-х років знову розпочалося формування фонду писанок у музеї. З 1993 року одним з джерел його поповнення стали писанки учасників обласного конкурсу. Він був започаткований з метою поширення писанкарської традиції в нашому краї і нині має назву «Волинська писанка третього тисячоліття».

Писанки переможців конкурсу поповнюють фонди Волинського краєзнавчого музею, як кращі зразки народнопобутової культури краю. Сьогодні ця колекція становить понад 2 500 тис. одиниць зберігання. Впродовж двадцяти років кращі роботи майстрів Волині мають можливість оглянути на виставках відвідувачі нашого музею. Завдяки проведенню конкурсу у багатьох навчальних закладах Волині створено гуртки та студії писанкарства. Він постійно викликає інтерес серед місцевого населення, виявляються нові імена майстрів-писанкарів. Конкурс «Волинська писанка третього тисячоліття» засвідчує продовження давньої традиції писанкарства, подальший творчий розвиток та популярність цього виду народного мистецтва сьогодні.

Цього року оголошений двадцять другий конкурс «Волинська писанка третього тисячоліття». Його учасниками стали учні, студенти, дорослі різних професій і зацікавлень. 68 майстрів Волині подали 290 писанок.

За рішенням журі переможцями Двадцять другого обласного конкурсу «Волинська писанка третього тисячоліття» стали:

• Павлюк Наталія – писанкарка с. Комарово Маневицького району (І місце);
  • Левкович Оксана – учениця Луцької художньої школи (ІІ місце);
  • Бабійчук Руслана ‒ студентка Володимир-Волинського педагогічного коледжу імені А. Кримського (ІІ місце);
  • Шилінговський Володимир – студент Володимир-Волинського педагогічного коледжу імені А. Кримського (ІІІ місце);
  • Романович Вікторія – студентка Волинського державного училища культури і мистецтв імені І. Стравінського (ІІІ місце);
  • Дякова Лілія ‒ вчитель образотворчого мистецтва ЗОШ І‒ІІІ ступенів с. Овлочин Турійського району (ІІІ місце).

За майстерне виконання писанок у п’яти номінаціях відзначено таких учасників:

• Борис Тетяну – лаборанта кафедри образотворчого мистецтва Інституту мистецтв Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки в номінації «Оригінальне композиційне вирішення»;
  • Панасюк Марію – студентку Володимир-Волинського педагогічного коледжу імені А. Кримського в номінації «Волинські візерунки»;
  • Троцюк Василину – студентку Володимир-Волинського педагогічного коледжу імені А. Кримського в номінації «Творчий підхід»;
  • Місюк Богдану – студентку Інституту мистецтв Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки в номінації «Майстерне виконання писанок»;
  • Черній Лесю ‒ керівника гуртка «Образотворче мистецтво» Центру науково-технічної творчості учнівської молоді (м. Луцьк) в номінації «Писанкові барви».

За високий рівень художнього розпису та популяризацію писанкарства на Волині Дипломом імені Модеста Левицького вирішено відзначити Нікітіч Ірину, викладача класу образотворчого мистецтва Маяківської дитячої музичної школи.

Вітаємо переможців!

Увага! Про нагородження переможців Двадцять другого обласного конкурсу «Волинська писанка третього тисячоліття» буде повідомлено пізніше на сайті «Музейний простір Волині».

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 665 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3