Головна » 2018 » May » 25 » Виставку відреставрованих творів презентували у Володимир-Волинському музеї
Виставку відреставрованих творів презентували у Володимир-Волинському музеї

22 травня працівники Музею волинської ікони побували у Володимир-Волинському історичному музеї на відкритті виставки творів темперного і олійного живопису XVIII – XIX cт., відреставрованих у Львівській філії ННДРЦ України. Збірка іконопису музею була зібрана під час експедицій Волинського краєзнавчого музею по Володимир-Волинському району 1981 року тодішнім директором Петром Заклектою. Перший каталог збірки темперного іконопису Володимир-Волинського історичного музею до проведення реставраційних робіт був укладений завідувачем Музею волинської ікони Тетяною Єлісєєвою та старшим науковим співробітником Оленою Низькохат.

Нині за 10 років співпраці з Львівською філією ННДРЦ України, як зазначив завідувач філії Тарас Откович, відреставровано 26 пам'яток. Художники-реставратори Львівської філії представили свої роботи та розповіли про складність реставраційного процесу.

Директор Володимир-Волинського історичного музею Володимир Стемпковський сказав, що відреставровані ікони будуть відкриттям у мистецькому та історичному плані. Тетяна Єлісєєва наголосила, що реставровані твори відкривають ще одну цікаву сторінку історії волинського іконопису, потребують наукового опрацювання, уточнення атрибуції, дослідження іконографічних особливостей окремих творів.

На завершення зустрічі реставратори і музейники відвідали Успенський собор м. Володимира-Волинського і оглянули унікальний хрест-розп'яття ХV ст.

Джерело: Музей волинської ікони

Категорія: Володимир-Волинський історичний музей | Переглядів: 557 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 2.7/3