Головна » 2015 » February » 24 » В обласному музеї відкрито виставку про жінок, яких надихала Волинь
В обласному музеї відкрито виставку про жінок, яких надихала Волинь

24 лютого у Волинському краєзнавчому музеї відкрили фотодокументальну виставку «Натхнення їм дала Волинь» з циклу «Відомі жінки Волині». Представлені на ній матеріали присвячені багатьом представникам славного волинського жіноцтва, зокрема, видатним жінкам родини Косачів – Лесі Українці та Олені Пчілці.

Про українську жінку сказано і написано немало. Вона надихала поетів, художників, композиторів, завжди оберігала свій рід український. І не раз їй доводилося ставати войовницею на полі битви за гідність українського імені за майбутнє України. Але такий колективний портрет складається з безлічі індивідуальних портретів, не всіма знаних. Саме такому незнанню може зарадити запропонована виставка, матеріали якої розповідають про життя та діяльність найславетніших жінок, імена яких пов’язані з Волинню: Галшка Гулевичівна (одна з засновниць Київського братства, монастиря і школи при ньому), Єва Фелінська (активна учасниця революційно-демократичного руху, одна з перших волинських письменниць), Габріеля Запольська (польська письменниця, актриса), Олена Левчанівська (політична та громадська діячка, член Сенату Речі Посполитої), Ірина Левчанівська (відомий на Волині краєзнавець, автор багатьох історико-краєзнавчих праць, учасник наукових конференцій), Надія Горлицька (берегиня Чудотворної ікони Холмської Богородиці, заслужений майстер народної творчості України, щира патріотка рідного краю, відома громадська діячка, член ради товариства «Холмщина», активістка Союзу українок), Марія Клименко (українська актриса, народна артистка УРСР), Наталія Ужвій (українська радянська акторка театру і кіно, лауреат державних премій СРСР, народна артистка СРСР), Марія Горленко-Морозова (українська актриса, заслужена артистка УРСР), Лідія Спаська (майстер монументального й станкового живопису, рисунку та акварелі), Маргарита Малиновська (українська письменниця, поетеса, публіцист, літературний критик, член Спілки письменників України), Людмила Лежанська (поетеса, член Спілки письменників України). Окремий стенд виставки присвячений жінкам родини Косачів.

На виставці представлені світлини, документи, особисті речі, книги, альбоми з фондів Волинського краєзнавчого музею.

Виставка буде діяти протягом лютого-березня у дні роботи музею.

Фото Л.Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 740 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/4