Головна » 2015 » December » 7 » У Торчині демонструвалася виставка «Спротив геноциду»
У Торчині демонструвалася виставка «Спротив геноциду»

Третього і четвертого грудня в Торчинському народному історичному музеї ім. Г.О.Гуртового експонувалася виставка «Спротив геноциду», підготовлена Інститутом національної пам’яті України.

Експонування виставки в музеях Волині має свій символічний зміст, адже нашими краянами стали чимало громадян, які пережили ті важкі роки. Зокрема, засновник Торчинського музею, відомий краєзнавець Григорій Гуртовий написав про Голодомори 1932 – 1933 і 1946 – 1947 років книгу спогадів «Голгофа голоду», а в експозиції демонструється монумент християнському милосердю волинян, які рятували голодуючих під час трагедій першої половини ХХ ст.

За два дні біля виставки проведено п’ять тематичних екскурсій, зокрема, учням 9-11 класів Торчинської ЗОШ імені Спиридона Гнатюка, студентам перших курсів Торчинського професійно-технічного ліцею, працівникам місцевої бібліотеки для дітей.. Виставку також оглянули представники громадської організації «Союз українок» смт. Торчин, мешканці селища.

Огляд виставки та проведення екскурсій сприяли поглибленню знань про одну з найбільших трагедій ХХ ст., а саме Голодомор 1932 – 1933 років, - акт геноциду, організований проти нашого народу диктаторським комуно-більшовицим режимом. Чимало нової інформації стосується масових антирадянських виступів, яких у 1920-х, а особливо на початку 1930-х років відбувалося кілька тисяч і які стали продовженням вікової української боротьби за самостійне та соборне існування.

Мельник Олександр,

директор ТНІМ імені Г.О.Гуртового

Категорія: Торчинський народний історичний музей імені Григорія Гуртового | Переглядів: 854 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/4