Головна » 2015 » February » 6 » У Колодяжненському музеї Лесі Українки говорили на есперанто
У Колодяжненському музеї Лесі Українки говорили на есперанто

30 січня Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки відвідав Президент Української Есперанто Асоціації, член Комітету Всесвітньої Есперанто Асоціації Євген Ковтонюк.

Есперанто – найпоширеніша з міжнародних штучних мов, яку створив 1887 року, як допоміжний засіб спілкування, польський лікар Л. Заменгоф (псевдонім – D-го Esperanto, звідси й назва мови).

Пан Євген запропонував музеєві співробітництво у підготовці нового видання, подарував книгу творів Т. Шевченка, перекладеною мовою есперанто, каталог персональної фотовиставки „Китиця калини з України”, як, сподіваємося, передвісника такої ж виставки в музеї у недалекому майбутньому. І ще вперше у музеї прозвучала жива мова есперанто, якою пан Євген володіє бездоганно, і яку закликає вивчати, пропонуючи допомогу.

У музеї зберігається одне з видань творів Лесі Українки цією мовою, видане Київським видавництвом „Дніпро” у 1978 році.

Джерело: Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки

Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 785 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2