Головна » 2015 » December » 23 » Реліквія з Берестецької битви
Реліквія з Берестецької битви

Раритетну панагію — кругловидий медальйон з образом Богоматері (на знімку), який здавна як знак духовної гідності носили православні архієреї, — виставили в музеї Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви», що в селі Пляшева Радивилівського району на Рівненщині.

Найімовірніше цей медальйон належав митрополиту Йоасафу, котрого благословляли в Єрусалимі і який 1651 року благословляв на Берестецьку битву гетьмана Богдана Хмельницького. Знайшла цей раритет, який вирізняється наявністю місця для святих мощів, пошукова експедиція під орудою відомого археолога Богдана Прищепи (детальніше про це читайте на сайті golos.com.ua).

Євген ЦИМБАЛЮК, краєзнавець

Джерело: Голос України №242 (6246) 23.12.2015

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 788 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2