Головна » 2015 » February » 27 » Невмирущі традиції волинського ткацтва покажуть у Затурцівському музеї
Невмирущі традиції волинського ткацтва покажуть у Затурцівському музеї

З відродженням української незалежності “друге дихання” отримали народні промисли і ремесла на Волині. З'явились нові технології виготовлення інтер'єрних та одягових тканин, керамічних виробів, предметів побуту з дерева, прикрас тощо, удосконалились знаряддя праці, виросли цілі покоління народних майстрів-умільців. Водночас живучою залишилась традиція облаштовувати свій побут дорогими серцю предметами, якими користувались наші предки: глиняним глечиком, коловоротком, дерев'яною іграшкою, бабусиною скринею, смугастим рядном.

У час, коли питання виховання патріотизму, любові до вітчизняної історії, рідної культури стало одним з чільних у гуманітарній політиці Української держави, заходи у цьому руслі стають особливо актуальними.

1 березня 2015 року, о 14 годині, в Затурцівському меморіальному музеї В'ячеслава Липинського відбудеться презентація виставки “Волинське ткацтво – стародавнє ремесло”. Відвідувачі зможуть не лише побачити колишні знаряддя праці, почути цікаві розповіді майстринь про улюблене заняття, а й стати безпосередніми учасниками виготовлення тканин на старовинному діючому ткацькому верстаті, адже під час свята відбудеться майстер-клас досвідченої ткалі із села Новий Загорів Локачинського району Неоніли Кренц. Варто зауважити, що співавторами виставки стали наші земляки із сіл Затурці, Юнівка, Сірнички, Війниця, Новий Загорів, які подарували музею або запропонували для тимчасового експонування свої сімейні реліквії: знаряддя обробітку рослинних волокон, старовинні пристрої для прядіння ниток та виготовлення тканин, готові вироби: рядна, рушники, вбрання. Цікаво, що на виставці експонуються традиційні, а також модернізовані різновиди цих знарядь праці.

Особливий інтерес у юних відвідувачів можуть викликати також старовинні меблі у куточку інтер'єру “хати ткача”, подаровані Затурцівському музеєві лучанкою Лесею Обухович та жителькою нашого села Наталею Чабан. Виставку доповнюють роботи члена Національної спілки художників з Луцька Галини Івашків та література відповідного змісту.

Організатори запропонують перелік заходів масового характеру для учнівської молоді та дошкільнят на базі цієї виставки.

Запрошуємо доторкнутись краєчком незачерствілої душі кожного, кому небайдужа рідна культура, до народного скарбу на музейній виставці.

Наталя Гатальська,

провідний науковий співробітник Затурцівського меморіального музею В'ячеслава Липинського.

Категорія: Затурцівський меморіальний музей В.Липинського | Переглядів: 777 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0