Головна » 2015 » December » 15 » Найсвятіша Панна vs Миколай-угодник, або дві гербові традиції Луцька
Найсвятіша Панна vs Миколай-угодник, або дві гербові традиції Луцька

Чи є у Луцька щось, що вирізняє його від інших стародавніх міст України? Так. Це – гербова традиція луцьких міщан, яку вдається прослідкувати від раннього часу. Чи знають лучани про свій перший герб? Чи чули вони про «змагання» двох луцьких гербів?

В Музеї історії Луцького братства 17 грудня о 15-00 відкривається інформаційна виставка про два історичні символи луцької громади – Святого Миколая, який повернувся на сучасний герб міста і Найсвятішу Панну, яку деякі лучани нехитро звуть «жінкою з вінками».

Завітавши до музею зацікавлені дізнаються про те, що таке міський герб, а також, – хто, коли і для чого створював давні герби в Луцьку. Через матеріали виставки поінформуємо відвідувачів про причини, які в минулому спонукали міську спільноту замінити один символ на інший. Нагадаємо: історія одного з них прояснюється в легендарній літописній оповіді XIII ст., іншого – витворюється з культу сакральної пам’ятки XVII ст.

Патріотам нашого міста рекомендуємо перегляд виставки з екскурсоводом!

Олена Бірюліна,

завідувач відділу Волинського краєзнавчого музею,

член Українського геральдичного товариства

Адреса музею: вул. Йова Кондзелевича, 5