Головна » 2015 » February » 26 » Луцьк у долі Лесі Українки
Луцьк у долі Лесі Українки

26 лютого в Музеї Лесі Українки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки до 144-річчя від дня народження поетеси та 30-річчя від дня заснування музею було урочисто відкрито виставку «Місто “Надії”: Леся Українка і Луцьк».

На відкритті виступили докторант, доцент кафедри української літератури Сергій Романов, директор Волинського краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Анатолій Силюк (він вручив завідувачеві музею Тетяні Данилюк-Терещук грамоту Волинського краєзнавчого музею) та головний хранитель фондів цього музею Наталія Пушкар.

Під час екскурсії, яку проводила пані Тетяна, перед присутніми постав образ Луцька в такому ракурсі, в якому його могла бачити малá Леся на час приїзду. Різні грані життя родини Косачів розкрили, долучившись до розповіді, завідувач Музею історії Луцького братства Олена Бірюліна, відомий сходознавець, доцент кафедри документознавства і музейної справи нашого вишу Олена Огнєва та згадані вже Анатолій Силюк і Наталія Пушкар.

Годину поетичних читань «Співачка зорі провідної» представили учасники поетичної студії «Суцвіття» (керівник Світлана Кресак) – студент факультету міжнародних відносин Сергій Дужич і наймолодші читці поезій Лесі Українки Владислав Бунько, Гліб Могілевський та Надійка Сахнюк.

Максим КИРИЛЕНКО

Джерело: Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки

Категорія: Музей Лесі Українки Волинського національного університету імені Лесі Українки | Переглядів: 1097 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/5