Головна » 2015 » February » 14 » Кохання в біографіях митців та їх сучасників
Кохання в біографіях митців та їх сучасників

14 лютого відвідувачі Художнього музею мали змогу оглянути експозицію під чарівні звуки фортепіано, які розливались залами і наповнили музей особливою романтичною атмосферою.

Також гості музею почули лекцію завідувача, Зої Михайлівни Навроцької на тему «Кохання в біографіях митців, твори яких представлені в постійній експозиції Художнього музею, та ними портретованих сучасників».

Лекція відбувалась у перших двох залах постійної експозиції і розпочалась із слів, що безперечно мистецтвом керує кохання. Йшлося про художників Хусепе Ріберу, твір якого є перлиною колекції Художнього музею та Жака Куртуа – блискучого майстра батальних сцен, переплетення доль Марії Вінцетової-Красінської, її сина Зигмунта Красінського та його дружини Елізи Браницької, портрети яких знаходяться в музеї. Уся творчість і життя Зигмунта Красінського (видатного польського поета і драматурга) пронизані коханням до музи Дельфіни Потоцької, якій він написав близько 5 тис. листів, 700 з яких збереглось і це вважається шедевром епістолярної творчості європейського романтизму. Лише наостанок життя Красінський напише вірш, присвячений дружині Елізі.

Нехай мене дорогами земними

І слава, й щастя прагнули вести –

Навіки розлучаюсь я із ними,

Лишайся тільки біля мене ти.

За кожен усміх, що в тобі нуртує,

Що повнить радістю твоє життя,

Мені хай доля смуток подарує

І вирве дні безжально з майбуття.

Моє життя й твоє переплелися –

Дві річки, що зійшлись в один потік

І в річищі одному розлилися.

Як ти зів’янеш – згасну й я довік.

(переклад Віктора Коптілова)

У своїй розповіді Зоя Михайлівна торкнулась і біографії художника Франса Вінтерхальтера (автор портрету Елізи Красінської) – великого знавця жіночих душ і віртуозного виконавця придворних портретів (придворний художник Луі-Філіпа, короля Франції)…

Лекція закінчилась яскравими мазками з життя сучасних художників.

Безперечно, усім учасникам події від Зої Михайлівни передалась частинка безмежної любові до мистецтва, про яке вона може розповідати безкінечно, торкаючись будь-якої теми.

На фото портрети Марії Вінцетової-Красінської, її сина Зигмунта Красінського та його дружини Елізи Красінської

Джерело: Художній музей

Категорія: Художній музей | Переглядів: 878 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/4