Головна » 2013 » January » 24 » Виставку витинанок Надії Бабій відкрито у Володимир-Волинському історичному музеї.
24 січня 2013 року у Володимир-Волинському історичному музеї відкрилася виставка витинанок викладача кафедри дизайну і теорії мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Надії Бабій, яка працює у техніці „графічна витинанка”. На виставці представлено тридцять шість художніх робіт – витинанок.
„Витинанку вважаю найбільш близькою по духу, бо її важко назвати комерційним мистецтвом. Витинанкою зайнялася ще у студентські роки майже двадцять років тому, коли на предметі „Композиція” нам показали цю техніку. Спочатку мої роботи були схожі на французькі силуети, я не розуміла простоту української народної витинанки, вона мені здавалася надто банальною. Але пізніше, з роками, від силуету і техніки я перейшла до символу, образу, і сьогоднішні роботи сильно відрізняються від початкових. Якщо спочатку мені хотілося продемонструвати високий рівень виконання, яким чином за допомогою паперу і ножиців можна передати пелюстки троянд, конвалії, листя винограду тощо, то зараз ці замудрі речі мене абсолютно не обходять. Мені цікавіше творити якийсь глибокий образ” – розповідала про свою творчість Надія Бабій під час презентації виставки.
Привітати майстриню з відкриттям виставки у рідному місті прийшли слухачі університету третього віку, студенти педагогічного коледжу імені А.Кримського, учні та вчителі гімназії. Гарно про творчість нашої землячки відгукнулися директор дитячої художньої школи Адам Михалик, його заступник Ірина Найдюкова, викладач педколеджу Леся Дембровська, вчителька Галина Яровенко. Вихованці Центру позашкільної освіти Олена Олексюк, Тетяна Наманюк, Оксана Стецюк (вокальне тріо „Джерело”, яким керує вчитель Жанна Орендовська) виконали кілька колядок, зачарувала всіх співом під гітару Ольга Щербіна, звучали вірші Марії Матіос. Директор музею Володимир Стемковський подарував Надії Бабій квіти, привітав із відкриттям персональної виставки, від колективу музею майстриня отримала книгу „Церкви стародавнього Володимира”. Наприкінці презентації Надія Петрівна провела для всіх охочих майстер-клас з виготовлення паперової іграшки.

Довідково:
Надія Петрівна Бабій народилася у Володимирі-Волинському. Тут закінчила середню школу №2 і художню школу. Є випускницею художнього факультету Прикарпатського Національного університету імені Василя Стефаника та філософського відділення Українського Вільного Університету у Мюнхені (Німеччина), здобула ступінь магістра філософії. Живе у Івано-Франківську, викладає на кафедрі дизайну Прикарпатського Національного університету. Початок творчої діяльності – 1993 рік. Пані Надія – учасниця багатьох всеукраїнських та міжнародних виставок, також займається ілюстрацією книжок.

Джерело: Володимир-Волинський історичний музей
Категорія: Володимир-Волинський історичний музей | Переглядів: 2367 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2