Головна » 2015 » April » 2 » ВЕЛИКОДНЄ СОНЕЧКО ВОЛИНІ ЗАСЯЯЛО У ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКОМУ ІСТОРИЧНОМУ МУЗЕЇ
ВЕЛИКОДНЄ СОНЕЧКО ВОЛИНІ ЗАСЯЯЛО У ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКОМУ ІСТОРИЧНОМУ МУЗЕЇ

2 квітня у Володимир-Волинському історичному музеї імені Омеляна Дверницького відбулося передпасхальне свято «Великоднє сонечко Волині». Його організаторами стали наукові співробітники музею спільно з педагогічним коледжем імені А.Кримського та гімназією імені О. Цинкаловського.

Ведуча заходу – науковий співробітник музею Ганна Доскоч розповіла про історію свята Пасхи на основі євангельських оповідань, наголосила на значенні писанкарства як однієї з найдавніших традицій українського народу.

Учні 1-а класу міської гімназії імені Олександра Цинкаловського, спільно з своїм класоводом Оленою Жуйводою, бібліотекарем Вікторією Решетило та вчителем Вікторією Борис підготували змістовну музично-поетичну композицію присвячену Великодню. Вчителька української мови та літератури гімназії Оксана Шесталюк майстерно прочитала вірші присвячені світлому святу Пасхи.

Викладач педколеджу імені А.Кримського Леся Дембровська разом зі своїми студентами – вихованцями зразкової студії «Писанки княжого граду» організувала для першокласників гімназії майстер клас з писанкарства. Студенти 3-4 курсів педколеджу навчали дітей та їхніх батьків декорувати писанки у нетрадиційних техніках, зокрема Марія Категова навчала робити писанки-травянки, Мосорук Тетяна – писанки-мотанки,Свистун Євгенія – писанки-мальованки, Галів Тетяна – писанки-бісерки, Руслана Бабійчук – писанки у техніці квілінг, Світлана Хорунжа – оздоблення кольоровою манкою, Тетяна Менкунець-декупаж, Власюк Іоанна – дерев'яні писанки.

З надзвичайним захопленням вчилися творити красу учні 1-а класу гімназії імені О. Цинкаловського: Дудік Олександр, Жданюк Олександра,Шевченко Максим, Сарек Андрій, Андзилевич Олег, Бобляк Єлизавета, Назарук Остап, Куницька Ольга, Левицька Інна та їхні батьки.

Виставка писанок експонуватиметься впродовж квітня.

Джерело: Володимир-Волинський історичний музей

Категорія: Володимир-Волинський історичний музей | Переглядів: 1054 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0