Головна » 2015 » Квітень » 8 » Пам’ять в’язнів фашистських концтаборів вшанували в обласному музеї
11:44
Пам’ять в’язнів фашистських концтаборів вшанували в обласному музеї
Пам’ять в’язнів фашистських концтаборів вшанували в обласному музеї

   11 квітня вся світова громадськість відзначає Міжнародний день звільнення в’язнів фашистських концтаборів. Цей день встановлено в пам’ять про повстання в’язнів концтабору Бухенвальд, яке відбулося 11 квітня 1945 року. Табір для чоловіків Бухенвальд був і залишається символом нацистського правління, він був збудований ще у 1933 році.

   З цієї нагоди у Волинському краєзнавчому музеї 8 квітня розгорнуто фотодокументальну виставку «Юність по той бік війни». На ній представлено матеріали волинян, котрі під час Другої світової війни перебували у таборах смерті: А. Бакулевича, П. Клінкевича, М. Мазура, К. Зінчука, О. Супруна.

   На виставці експонуються фото Луцької громадської ветеранської організації «Спілки в’язнів-жертв нацизму», котра займається проблемами людей, які пройшли через жахіття нацистських концтаборів, були «остарбайтерами» у промисловому та сільськогосподарському секторах нацистської Німеччини.

   Під час Другої світової війни нацистська Німеччина на території окупованої Європи створила 14 033 місць примусового тримання. Більшість концтаборів були обладнані газовими камерами та засобами масового знищення людей – крематоріями. Найбільшими фабриками смерті були концтабори Освенцім (Аушвіц), Майданек, Треблінка, Маутхаузен, Заксенхаузен, Равенсбрюк, Флоссенбюрг, Дахау, Бухенвальд, Штутгоф та ін.

   На Волині в період нацистської окупації (1941-1944 рр.) у концтаборах загинуло 47 960 військовополонених. Лише у Володимир-Волинському концтаборі «Норд-365» було розстріляно, померло від голоду і катувань 25 000 військовополонених. В гетто на Волині було знищено все населення єврейської національності (110 000 чоловік, у тому числі 25 658 у Луцьку).

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 433 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]