Головна » 2013 » Березень » 29 » „Фонд Порошенка” шукатиме останки Данила Галицького.
13:02
„Фонд Порошенка” шукатиме останки Данила Галицького.
„Фонд Порошенка” шукатиме останки Данила Галицького.
Всеукраїнська благодійна організація „Фонд Порошенка” та Інститут археології Польської академії наук домовилися про проведення археологічних досліджень на території Замкової гори в польському місті Холм, де розташований Собор Різдва Пресвятої Богородиці, з метою пошуку останків короля Данила Галицького.
Відповідну рамкову угоду було підписано в понеділок, 25 березня 2013 року,  у Холмі (Польща).
На церемонії підписання документа був присутній засновник благодійного фонду, народний депутат Петро Порошенко.
„Ми з вами присутні на історичній події, про яку так довго мріяли українські та польські дипломати й археологи. Холм є символом українського короля Данила Галицького. Дослідженню цієї дуже цікавої, але, на жаль, несправедливо забутої сторіночки нашої спільної історії, і присвячена наша співпраця”, – сказав Порошенко, виступаючи на церемонії.
За словами представника польського інституту археології, ці дослідження будуть проводитися протягом 2013-2017 років, з українського боку в них візьмуть участь 10 фахівців.
Археологічне дослідження проводитиметься в трьох місцях: усередині собору, на прилеглій до собору місцевості та на території церковного кладовища, де знайдено підземні тунелі. За результатами роботи археологів щорічно будуть проходити конференції.
Сторони домовилися приурочити презентацію перших результатів археологічних досліджень до 750-річчя з дня поховання короля Данила Галицького, яке відбудеться у 2014 році.
Князь Данило Галицький народився приблизно в 1201-1204 році. У різний час був великим князем Волинським, Галицьким і Київським, є засновником Львова і Хелма. Помер у 1264 році й був похований в церкві Пресвятої Богородиці в Хелмі (нині – Люблінське воєводство в Польщі). Зараз на місці цього храму розташована базиліка Різдва Пресвятої Діви Марії (Римсько-католицька церква).
 
Категорія: Володимир-Волинський історичний музей | Переглядів: 655 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]