Головна » 2014 » Травень » 22 » День Героїв у Волинському краєзнавчому музеї.
15:19
День Героїв у Волинському краєзнавчому музеї.
День Героїв у Волинському краєзнавчому музеї.

   22 травня у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбулася історична година присвячена Дню Героїв (або Святу Героїв). Гості заходу – студенти Волинського технікуму Національного університету харчових технологій, ознайомилися із історією цього свята та послухали  розповіді про видатних борців за волю України. Також було представлено оригінальні експонати: це бойовий прапор УПА, фото, особові картки повстанців, підпільну пресу та листівки ОУН-УПА.

   Захід проходив у залі, де було представлено оновлену виставку про події на Майдані і матеріали про Небесну Сотню, бійці якої поповнили лави бійців за волю України, також були актуальними саме до цього Дня Героїв.

   День Героїв або Свято Героїв — щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків — борців за волю України, передовсім, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, опришків, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН. В сучасному вигляді відзначається 23 травня, але святкові та вшанувальні заходи проходять весь тиждень, на який припадає свято.

   У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку, 23 травня, святкувати День Героїв. Свято було приурочене до сумного дня 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця. Було також обумовлено, що саме у травні пішли з життя «кращі сини України XX століття»: Микола Міхновський, Симон Петлюра та Євген Коновалець.

   До здобуття Україною незалежності свято святкувалося підпільно, з проголошенням незалежності у 1992 році почало набувати розголосу. Останніх кілька років злочинною владою було несправедливо забуто.

   Сьогодні День Героїв широко святкується передовсім у Західній Україні, де до нього приурочуються офіційні урочистості, але останніми роками відбулось значне поширення святкування в центральні та східні регіони України. Націонал-патріотичні організації домагаються встановлення Дня Героїв офіційним державним святом.

Фото Л.Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 698 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]