Науковці Волинського краєзнавчого музею розповіли Послу Чеської Республіки в Україні про чехів на Волині та показали їх поховання у Луцьку.
Як уже повідомлялося, 5 грудня 2012 року у Волинському краєзнавчому музеї за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Чеської Республіки в Україні Івана Почухи та Генерального Консула Чеської Республіки у місті Львові Давіда Павліти відбулося відкриття виставки, присвяченої історії пивоваріння у Чехії та на Волині. Крім того, в ході спілкування з високими гостями з Чехії, наукові співробітники музею розповіли їм про історію древнього Лучеська, провели екскурсії по Старому місту, Музею волинської ікони, експозиції Волинського краєзнавчого музею. Були обговорені і питання з історії чехів на Волині.
|
У Львові представили портрети литовських князів з колекції Волинського краєзнавчого музею.
Виставка „Портрети Великих князів і вельмож Литовських з українських музеїв” експонувалася з 4 липня по 28 жовтня 2012 року у м. Вільнюсі, Литовська Республіка. З 5 по 31 грудня 2012 року портрети виставки з двох музеїв (Львівський історичний музей та Волинський краєзнавчий музей) експонуюся у відділі Львівського історичного музею Музей „Палаццо Бандінеллі” за адресою пл. Ринок, 2. Зокрема, на виставці, яка має виняткове історичне та іконографічне значення, представлено 8 портретів з фондової колекції Волинського краєзнавчого музею.
|
У Волинському краєзнавчому музеї презентували виставку з історії пивоваріння у Чехії та на Волині.
Волинський краєзнавчий музей (директор Анатолій Силюк) і ПАТ „Луцький пивзавод” (голова правління Анатолій Конзера) під патронатом Надзвичайного і Повноважного Посла Чеської Республіки в Україні Івана Почуха та Генерального Консула Чеської Республіки у м.Львові Давіда Павліти 5 грудня 2012 року відкрили виставку „Викотіть бочки… З історії пивоваріння у Чехії та на Волині”.
|
У Ківерцівському краєзнавчому музеї хочуть відкрити виставку про УПА.
![]() |
У Нововолинському історичному музеї відкрито виставку художника Віталія Манойла.
![]() |
Найдавніший знімок у фондах Волинського краєзнавчого музею.
Колекціонер-філокартист і щедрий музейний меценат, автор альбому «Луцьк у старовинній листівці, гравюрі та фотографії» Віктор Літевчук подарував Волинському краєзнавчому музею надзвичайно цінний експонат — фотознімок письменника Йозефа Ігнаци Крашевського (на фото). Світлину з певністю можна датувати 1859 роком, адже саме тоді Крашевський був редактором «Gazety Codzienney» у Варшаві. Відтак — цей знімок став другим у персональній збірці письменника і найдавнішим у фондах Волинського краєзнавчого музею!
|
У Волинському краєзнавчому музеї відбулася відкрита лекція відомого спеціаліста у сфері збереження та дослідження археологічного текстилю.
2 грудня у Волинському краєзнавчому музею відбулася відкрита лекція завідуючої реставраційної майстерні Музею археології та етнографії Слобідської України (м. Харків) відомого спеціаліста у сфері збереження та дослідження археологічного текстилю Тетяни Крупи.
|
У Волинському краєзнавчому музеї відбулась зустріч зі спортсменами-інвалідами.
У Волинському краєзнавчому музеї відбулась зустріч зі спортсменами-інвалідами, членами організації „Інваспорт”. Зустріч була приурочена до 20-річчя від часу становлення інвалідного спорту на Волині та Міжнародного дня інвалідів.
|
До Міжнародного дня інвалідів у Волинському музеї експонується виставка майстрині народного мистецтва „Графіка Валентини Протопоп”.
У Волинському краєзнавчому музеї до Міжнародного дня інвалідів експонується виставка майстрині народного мистецтва з смт Іваничі „Графіка Валентини Протопоп”. На виставці представлені пейзажі майстрині та роботи на релігійну тематику.
|
Поповнилася колекція Волинського краєзнавчого музею.
![]() |
У Волинському краєзнавчому музеї відкрито виставку „Село Лаврів Луцького району. Етнографічно-краєзнавчий нарис” (ВІДЕО).
У Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки „Село Лаврів Луцького району. Етнографічно-краєзнавчий нарис”. Виставка присвячена історії та культурі одного населеного пункту – с.Лаврів, яке розташоване недалеко від обласного центру та є одним з найбільших за площею у Волинській області.
|
У Любомльському краєзнавчому музеї вручили ювілейні медалі „70 років Української Повстанської Армії”.
![]() |
![]() |
23 листопада 2012 року Державний історико-культурний заповідник у місті Луцьку оголосив про початок конкурсу дитячого малюнка, присвяченого дню Святого Миколая.
Роботи приймаються до 15 грудня 2012 року.
|
Працівники Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки підготували своїм відвідувачам сюрприз, а саме фрагменти козацької зброї ХVІ-ХVІІ століть, що були нещодавно знайдені у селі Крупа Луцького району.
|
У Волинському краєзнавчому музеї вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні.
У Волинському краєзнавчому музеї відбувся вечір пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні. В історії відомі три голодомори – 1921–1923, 1932–1933, 1946–1947 років, які були спланованою злочинною акцією проти української нації. Це підтверджено численними документами, свідченнями усної історії. Найстрашніший і найжорстокіший Голодомор 1932–1933 років просто замовчувався, бо це була очевидна політична репресія проти українського етносу.
|
У Волинському краєзнавчому музеї презентовано виставку „Юзеф Крашевський і Волинь”, присвячену 200-річчю від дня його народження.
З нагоди 200-річного ювілею від дня народження плодовитого польського письменника Юзефа Ігнаци Крашевського (1812-1887), у рамках XLIII Волинської обласної наукової історико-краєзнавчої конференції „Минуле і сучасне Волині та Полісся. Юзеф Ігнацій Крашевський і Волинь”, присвяченої 200-річчю від дня народження, 175-річчю переїзду на Волинь та 125-річчю від дня смерті відомого польського письменника Ю.І.Крашевського, у Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття і презентація виставки „Юзеф Крашевський і Волинь”.
|
У Волинському краєзнавчому музеї проведено наукову конференцію „Юзеф Ігнацій Крашевський і Волинь”.
Волинський краєзнавчий музей спільно з Генеральним Консульством Республіки Польща в Луцьку провів XLIII Волинську обласну наукову історико-краєзнавчу конференцію „Минуле і сучасне Волині та Полісся. Юзеф Ігнацій Крашевський і Волинь”, присвячену 200-річчю від дня народження, 175-річчю переїзду на Волинь та 125-річчю від дня смерті відомого польського письменника Юзефа Ігнація Крашевського.
|
![]() |
Реконструкцію приміщення Художнього музею – Шляхетського будинку в Луцьку, закінчать уже в цьому році.
![]() |
У ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКОМУ ІСТОРИЧНОМУ МУЗЕЇ ВІДБУВСЯ ВЕЧІР-РЕКВІЄМ ДО 80 РІЧЧЯ ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РОКІВ.
![]() |
У Волинському краєзнавчому музеї відбулася зустріч, присвячена 110-річчю від дня народження вченого-астронома Олени Казимірчак-Полонської.
20 листопада 2012 року у Волинському краєзнавчому музеї відбулася зустріч з учасниками Міжнародної наукової конференція до 110-річчя від дня народження вченого-астронома Олени Казимірчак-Полонської, її прийомною дочкою Людмилою Курінною-Піщенко та членом-кореспондентом НАН України, професором астрономії, доктором фізико-математичних наук Климом Чурюмовим, який особисто знав Олену Казимірчак-Полонську.
|
У Волинському краєзнавчому музеї відбувся концерт з нагоди створення в Луцьку нової польської організації „Кресові Барви”.
У Волинському краєзнавчому музеї відбувся концерт з нагоди створення в Луцьку нової польської організації „Кресові Барви”. Товариство об’єднує волинських митців польського походження (на сьогодні приблизно 50 чоловік).
|
17 листопада 2012 року важливий особистий ювілей у музеєзнавця, історика та краєзнавця, завідувача Музею волинської ікони Т.М.Єлісєєвої.
В І Т А Є М О !
|
![]() |
З 15 листопада 2012 року почав діяти новий сайт Державного історико-культурного заповідника у м.Луцьку.
|
![]() |
У Нововолинському історичному музеї знову демонструється виставка картин Олександра Вольського.
![]() |
У Володимир-Волинському історичному музеї відбувся вечір до 250-річчя Стефана Стубелевича.
![]() |
У Волинському краєзнавчому музеї відбувся вечір-портрет до 100-річчя від дня народження А.Дублянського.
11 листопада 2012 року виповнилося 100 років від дня народження Анатолія Захаровича Дублянського (1912-1997) – українського історика, журналіста, громадського та релігійного діяча в діаспорі. З цієї нагоди у Волинському краєзнавчому музеї 13 листопада проведено вечір-портрет з циклу «Ім’я в історії Волині».
|
Фонди Володимир-Волинського історичного музею поповнив скарб.
![]() |
Волинський краєзнавчий музей запрошує до участі в обласному конкурсі різдвяно-новорічної атрибутики „Святвечір”.
![]() |
У вiддiлi природи Волинського краєзнавчого музею відбувся дитячий ранок ,,День Синички”.
У вiддiлі природи Волинського краєзнавчого музею відбувся дитячий ранок „День Синички” в рамках проведення екологічної акції „Зустріч зимуючих птахів”.
|
Нововолинський історичний музей поповнився новим експонатом.
![]() |
У Волинському краєзнавчому музеї проведено урок, присвячений Дню української писемності та мови.
У Волинському краєзнавчому музеї відбувся тематичний урок, присвячений Дню української писемності та мови. Головна тема уроку – розвиток української писемності на Волині в складних історичних умовах політичної влади іноземних держав.
|