Головна » Архів матеріалів
   Згідно розпорядження голови Ківерцівської районної ради від 02.01.2013 року Метеха Ганна Василівна призначена виконуючою обов’язки директора комунального підприємства „Ківерцівський районний краєзнавчий музей”.
   Нещодавно Володимир-Волинському історичному музею надіслано книгу „Агатангел Кримський – учений та письменник” про життя та наукову діяльність славетного академіка. Її автор – Євген Білоусов з Феодосії, дитячий письменник, автор сорока книг для дітей та юнацтва.
У Торчинському історичному музеї проведено день пам’яті Григорія Гуртового.
   На базі Торчинського народного історичного музею було організовано і проведено день пам’яті „Незрадливий подвижник українського духу”, присвячений Світлій Пам’яті Григорія Олександровича Гуртового.
Колодяжненський музей Лесі Українки поповнився новими експонатами.
   Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки поповнився новими експонатами – двома виданнями „Лісової пісні”.
Оголошено конкурсу „Символіка Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку”.

Положення
про проведення конкурсу
«Символіка Державного історико-культурного
заповідника у м. Луцьку»
Вітання з Новим роком та Різдвом Христовим!

З Новим роком та

Різдвом  Христовим!
У Волинському краєзнавчому музеї – виставка робіт учасників Дев’ятого обласного конкурсу різдвяно-новорічної атрибутики „Святвечір” (ВІДЕО).
   З 28 грудня 2012 року у Волинському краєзнавчому музеї відкрита для відвідування виставка робіт учасників Дев’ятого обласного конкурсу різдвяно-новорічної атрибутики „Святвечір”. Традиційно до різдвяних свят Волинський краєзнавчий музей оголошує проведення обласного конкурсу різдвяно-новорічної атрибутики серед учасників різних вікових категорій. Започаткований він був у 1993 році і проводиться через рік. На основі поданих на конкурс робіт у музеї створена виставка „Святвечір”.
У Волинському краєзнавчому музеї – новорічне свято для малечі.
   27 грудня у Волинському краєзнавчому музеї для дітей працівників музею було організоване новорічне музейне свято.
У Волинському краєзнавчому музеї гостини Зимоньки-Зими.
   Напередодні різдвяно-новорічних свят у відділі природи Волинського краєзнавчого музею проводились екскурсії-казки „Гостина у Зимоньки-Зими” із циклу „Чарівні пори року” для учнів молодших класів шкіл міста Луцька. Діти здійснили захоплюючу подорож залами музею із казковою гостею – Зимою, познайомились із життям природи у холодну пору року, дізнались чимало цікавого про зимівлю тварин і про те, як люди допомагають звірям і птахам вижити в голодний і холодний період.
Музей історії Луцького братства став відділом Волинського краєзнавчого музею.
Волинська обласна рада
ШОСТЕ СКЛИКАННЯ
Рішення
 
Про утворення у Волинському краєзнавчому
музеї відділу – „Музей історії Луцького
братства”
У Любомльському краєзнавчому музеї відкрито виставку „Трагедія Голокосту на Любомльщині”.
   25 грудня у Любомльському краєзнавчому музеї відкрито виставку „Трагедія Голокосту на Любомльщині (70-річчя масового розстрілу євреїв)”. Основна мета експозиції – розповісти про українців, мешканців Любомльщини, які в період війни ціною своїх життів рятували єврейські родини від фашистської катівні.
У Волинському краєзнавчому музеї відкрито виставку „В’ячеслав Чорновіл: життя присвячую Україні”.
   24 грудня у Волинському краєзнавчому музеї відкрилася фотодокументальна виставка „В’ячеслав Чорновіл: життя присвячую Україні”. Створена вона на матеріалах музею, для доповнення постійно діючої частини експозиції, де представлені теми по дисидентському русі та діяльності Народного Руху України в часи перебудови. В основі виставки – світлини В’ячеслава Максимовича з різних періодів його життя, документи щодо його діяльності як правозахисника та політичного діяча.
Шкільний навчальний клас-музей, присвячений життю та діяльності відомого математика Михайла Кравчука, відкрили у Луцьк.
   У Луцькому НВК №26 відкрили спеціалізований клас-музей, присвячений відомому волинському математику Михайлу Пилиповичу Кравчуку. Доклав чимало зусиль, аби цей клас функціонував у стінах школи, і Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки.
У Володимир-Волинському історичному музеї – „Ляльковий дивосвіт”.
   20 грудня в історичному музеї м.Володимира-Волинського відкрито персональну виставку Оксани Саганюк „Ляльковий дивосвіт”, на якій представлено 26 оригінальних авторських ляльок.
Святий Миколай – покровитель Луцька, завітав до Волинського краєзнавчого музею.
   У 2012 році, на передодні свята зимового Миколая, Волинський краєзнавчий музей започаткував щорічні лекторії на тему „Святий Миколай – покровитель Луцька”.
   19 грудня відбулося засідання виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради, на якому було заслухано інформацію директора Державного історико-культурного заповідника „Стародавній Володимир” Романи Кучерявої.
У Волинському краєзнавчому музеї відкрито виставку „Обереги милосердя”, присвячену 90-річчю від дня народження Надії Горлицької.
   18 грудня у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбулося відкриття благодійної виставки „Обереги милосердя”, яка присвячена 90-річчю від дня народження лучанки, берегині Чудотворної ікони Холмської Богородиці, заслуженого майстра народної творчості України, щирої  патріотки рідного краю, відомої громадської діячки, члена ради товариства „Холмщина”, активістки Союзу українок Надії Гаврилівни Горлицької (19.12.1922 – 28.08.2006).
У Ковельському музеї відкрилася персональна виставка Роберта Брагінського (ВІДЕО).
   У виставковій залі Ковельського історичного музею відкрилась персональна виставка картин закарпатського художника Роберта Брагінського. Вперше з його роботами ковельчани познайомились влітку під час благодійної виставки сучасних українських майстрів пензля. Нинішня експозиція дає можливість більш ширше дізнатися про творчість молодшого представника відомої не лише в Україні династії художників Брагінських.
   У Камінь-Каширському краєзнавчому музеї відбулась презентація історико-краєзнавчого видання „Камінь-Каширське Полісся. З історії краю”. Книга знайомить з історичними подіями, які відбувались на теренах Камінь-Каширського Полісся від давніх часів до сьогодення.
У Луцьку хочуть створити літературну бібліотеку-музей.
   Голова Волинської обласної організації національної спілки письменників України Олег Потурай розповів про ідею створення в обласному центрі Волині літературного бібліотеки-музею із метою популяризації волинських письменників та читання загалом. Про це йшлося під час засідання постійної комісії Луцької міської ради з питань освіти, науки, культури, мови.
   14 грудня у Рожищенському районному краєзнавчому музеї відбулися заходи з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків на ЧАЕС, в яких взяли участь заступник голови районної ради Юрій Пироганич, голова райдержадміністрації Володимир Масалов, перший заступник голови райдержадміністрації Тарас Войтович, міський голова Афган Алієв, ліквідатори аварії на ЧАЕС та жителі району.
Волинському краєзнавчому музеї відбулася Волинська обласна науково-практична конференція „Музейна педагогіка. Теорія і практика”.
   12 грудня у Волинському краєзнавчому музеї відбулася Волинська обласна науково-практична конференція „Музейна педагогіка. Теорія і практика”. Конференція була організована Волинським краєзнавчим музеєм, Управлінням культури і туризму Волинської облдержадміністрації, Управлінням освіти Луцької міської ради, Обласним центром туризму, спорту та екскурсій, Волинською обласною організацією Національної спілки краєзнавців.
Святий Миколай завітає до Волинського краєзнавчого музею з новим календарем та цікавими музейними заходами.
   До свята Св. Миколая Волинський краєзнавчий музей видав два календарі на 2013 рік із зображенням ікони „Святий Миколай” XVII ст. зі збірки  музею, видрукувані у поліграфічному відділі МПП „МЕДІА”. До цього свята у Волинському краєзнавчому музеї 18 грудня о 12.00 год. відкриється художньо-документальна виставка „Святий Миколай – патрон Луцька” та буде проведено Тиждень музейних науково-освітніх заходів до дня Св. Миколая.
Затурцівському музеї В’ячеслава Липинського проведено усний журнал, присвячений 435-ій річниці від дня народження Галшки Гулевичівни.
   9 грудня 2012 року в Затурцівському меморіальному музеї В’ячеслава Липинського проведено усний журнал „Неопалима купина Галшки Гулевичівни”, присвячений 435-ій річниці від дня народження однієї з найвидатніших українок, волинянки, уродженки села Затурці Єлизавети Гулевич.
Науковці Волинського краєзнавчого музею розповіли Послу Чеської Республіки в Україні про чехів на Волині та показали їх поховання у Луцьку.
   Як уже повідомлялося, 5 грудня 2012 року у Волинському краєзнавчому музеї за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Чеської Республіки в Україні Івана Почухи та Генерального Консула Чеської Республіки у місті Львові Давіда Павліти відбулося відкриття виставки, присвяченої історії пивоваріння у Чехії та на Волині. Крім того, в ході спілкування з високими гостями з Чехії, наукові співробітники музею розповіли їм про історію древнього Лучеська, провели екскурсії по Старому місту, Музею волинської ікони, експозиції Волинського краєзнавчого музею. Були обговорені і питання з історії чехів на Волині.
У Львові представили портрети литовських князів з колекції Волинського краєзнавчого музею.
   Виставка „Портрети Великих князів і вельмож Литовських з українських музеїв” експонувалася з 4 липня по 28 жовтня 2012 року у м. Вільнюсі, Литовська Республіка. З 5 по 31 грудня 2012 року портрети виставки з двох музеїв (Львівський історичний музей та Волинський краєзнавчий музей) експонуюся у відділі Львівського історичного музею Музей „Палаццо Бандінеллі” за адресою пл. Ринок, 2. Зокрема, на виставці, яка має виняткове історичне та іконографічне значення, представлено 8 портретів з фондової колекції Волинського краєзнавчого музею.
У Волинському краєзнавчому музеї презентували виставку з історії пивоваріння у Чехії та на Волині.
   Волинський краєзнавчий музей (директор Анатолій Силюк) і ПАТ „Луцький пивзавод” (голова правління Анатолій Конзера) під патронатом Надзвичайного і Повноважного Посла Чеської Республіки в Україні Івана Почуха та Генерального Консула Чеської Республіки у м.Львові Давіда Павліти 5 грудня 2012 року відкрили виставку „Викотіть бочки… З історії пивоваріння у Чехії та на Волині”.
У Ківерцівському краєзнавчому музеї хочуть відкрити виставку про УПА.
   У Ківерцівському краєзнавчому музеї відкриють виставку про Українську Повстанську Армію. Волинян закликають допомогти матеріалами та інформацією.
У Нововолинському історичному музеї відкрито виставку художника Віталія Манойла.
   4 грудня 2012 року у Нововолинському міському історичному музеї відбулося урочисте відкриття персональної виставки художника із Жовтневого Віталія Манойла „Чуття і мислі прагнуть висоти”. На захід завітали представники міської влади, друзі, колеги по пензлю.
Найдавніший знімок у фондах Волинського краєзнавчого музею.
   Колекціонер-філокартист і щедрий музейний меценат, автор альбому «Луцьк у старовинній листівці, гравюрі та фотографії» Віктор Літевчук подарував Волинському краєзнавчому музею надзвичайно цінний експонат — фотознімок письменника Йозефа Ігнаци Крашевського (на фото). Світлину з певністю можна датувати 1859 роком, адже саме тоді Крашевський був редактором «Gazety Codzienney» у Варшаві. Відтак — цей знімок став другим у персональній збірці письменника і найдавнішим у фондах Волинського краєзнавчого музею!
У Волинському краєзнавчому музеї відбулася відкрита лекція відомого спеціаліста у сфері збереження та дослідження археологічного текстилю.
   2 грудня у Волинському краєзнавчому музею відбулася відкрита лекція завідуючої реставраційної майстерні Музею археології та етнографії Слобідської України (м. Харків) відомого спеціаліста у сфері збереження та дослідження археологічного текстилю Тетяни Крупи.
У Волинському краєзнавчому музеї відбулась зустріч зі спортсменами-інвалідами.
    У Волинському краєзнавчому музеї відбулась зустріч зі спортсменами-інвалідами, членами організації „Інваспорт”. Зустріч була приурочена до 20-річчя від часу становлення інвалідного спорту на Волині та Міжнародного дня інвалідів.
До Міжнародного дня інвалідів у Волинському музеї експонується виставка майстрині народного мистецтва „Графіка Валентини Протопоп”.
   У Волинському краєзнавчому музеї до Міжнародного дня інвалідів експонується виставка майстрині народного мистецтва з смт Іваничі „Графіка Валентини Протопоп”. На виставці представлені пейзажі майстрині та роботи на релігійну тематику.
Поповнилася колекція Волинського краєзнавчого музею.
   68 предметів на суму 41251 гривня передала Ягодинська митниця до фондів Волинського краєзнавчого музею цієї осені. Серед історико-культурних цінностей — десять творів західноєвропейського живопису кінця ХІХ — початку ХХ століття, п’ять ікон кінця XVIІІ — початку ХХ століття, 15 предметів фалеристики, камінні годинники, документи, предмети побуту тощо.
У Волинському краєзнавчому музеї відкрито виставку „Село Лаврів Луцького району. Етнографічно-краєзнавчий нарис” (ВІДЕО).
   У Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки „Село Лаврів Луцького району. Етнографічно-краєзнавчий нарис”. Виставка присвячена історії та культурі одного населеного пункту – с.Лаврів, яке розташоване недалеко від обласного центру та є одним з найбільших за площею у Волинській області.
« 1 2 ... 135 136 137 138 139 ... 150 151 »