Головна » 2012 » November » 24 » Новий експонат університетського Музею Лесі Українки.
Новий експонат університетського Музею Лесі Українки.
Володимир Покальчук – знакова постать для нашого краю та СНУ імені Лесі Українки зокрема. Видатний український діалектолог, краєзнавець, педагог (тривалий час викладав у Луцькому педінституті), а ще батько знаного письменника та перекладача Юрія Покальчука і соціального психолога та політтехнолога Олега Покальчука (відомий також як письменник-фантаст, перекладач, поет і бард).
Волинь Володимир Феофанович любив особливою любов’ю, оскільки ця земля невіддільна від постаті безсмертної Лесі Українки, чиє життя і творчість він ґрунтовно та серйозно досліджував, присвятивши поетесі не одну наукову статтю.
24 листопада 2012 року в університетському Музеї Лесі Українки славне ім’я Володимира Покальчука неодноразово згадувалося в контексті передачі до фонду музею нового експонату – дерев’яної скриньки зі зворушливим написом: „Шановному Володимирові Феофановичу – вдячні студенти ІV укр. 4. ІІІ. 1974”. Родинну реліквію Покальчуків передала музею відома художниця Наталія Кумановська. „Я зрозуміла, – відзначила вона, – що ця скромна на вигляд річ саме тут набуде свого істинного значення”. А завідувач Музею Лесі Українки СНУ Тетяна Данилюк-Терещук додала: „Музей покликаний зберігати історичну, генетичну, національну пам’ять. Володимир Покальчук надійно вписаний в історію Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Виш вибудовує свою історичну книгу, пише її, і кожен такий крок, зокрема й сьогоднішній, записано в Книгу нашої пам’яті”.
Максим КИРИЛЕНКО

Фото Джафара АЛІШЕРОВА

Категорія: Музей Лесі Українки Волинського національного університету імені Лесі Українки | Переглядів: 1132 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1