Головна » 2021 » April » 14 » Зі збірки Іваничівського музею: скрипка
Зі збірки Іваничівського музею: скрипка

Унікальним експонатом у фондах Історичного музею смт Іваничі є музичний інструмент – скрипка 1960 року. Виготовлена з дерева: нижня частина – бук, бокова частина – берест, верхня частина – ялина. Покрита політурою і лаком. Смичок – з берези та кінського волоса. Скрипка виготовлена власноруч майстром-самородком з Іванич Іваном Радчуком. Він змайстрував декілька таких скрипок і одну з них у 2009 році передав до музею.

Скрипка. 1960 р. Виготовив Радчук Іван Микитович, смт. Іваничі

Іван Микитович мав неабиякий хист до народних ремесел. Він виготовляв вироби з дерева, які інкрустував соломкою, власноруч майстрував меблі, шив вироби з хутра, головні убори, сумки... Неодноразово був учасником районних та обласних виставок виробів народних майстрів. А ще, він був активним учасником художньої самодіяльності і самотужки навчився грати на скрипці, яку сам виготовив.

Вироби з дерева. Виготовив Радчук Іван Микитович, смт. Іваничі

Обдаровані люди талановиті у всьому. Світла пам'ять про хорошу людину, земляка і народного майстра живе у серцях його односельців.

Історичний музей смт Іваничі. В центрі - Радчук Іван Микитович. У день дарування скрипки музею. 2009 р.

Джерело: Історичний музей смт. Іваничі

Категорія: Іваничівський народний історичний музей | Переглядів: 148 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0