Головна » 2013 » Травень » 18 » Відкрито виставку „Загадки старого Луцька”.
14:56
Відкрито виставку „Загадки старого Луцька”.
Відкрито виставку „Загадки старого Луцька”.
З нагоди Міжнародного дня музеїв, 18 травня 2013 року Волинський краєзнавчий музей та Державне підприємство „Волинські старожитності” в приміщенні Музею історії Луцького братства розгорнули експозицію виставки „Загадки старого Луцька” з матеріалів за результатами археологічних досліджень історичного луцького середмістя по вул. Кафедральній 13.Історія давнього Луцька притягує увагу широкого кола дослідників вже не одне десятиліття, проте тисячолітнє місто досі зберігає багато загадок. Писемні джерела проливають світло на історичні події давнини, але до повної реконструкції минулого ще далеко. Незважаючи на значну роботу археологів, що проводилась ними в Луцькому (Любартовому) замку, доводиться констатувати, територія Старого міста в археологічному плані є значно менш дослідженою.

Під час проведення земляних робіт у старій частині міста по вул. Кафедральній, 13 було виявлено залишки історико-архітектурних об'єктів XVII-XVIII ст. Археологічні дослідження проводилися на цій ділянці у 1997 – 1998 рр., проте не були завершені. 2012 року було розпочато роботи з метою повного дослідження ділянки. Результат не забарився: за кілька місяців робіт було розкрито перший ярус підземель та виявлено скарб новітнього періоду. Це – свинцевий гаманець, в якому зберігалося 2 золоті каблучки та 5 срібних монет початку ХХ ст.

Метою нововідкритої виставки є звіт про результати початкового етапу дослідження. До уваги відвідувачів – колекція знахідок із об’єктів і культурного шару розкопу: зразки будівельного матеріалу різних історичних періодів, втім цегла-пальчатка, керамічні вироби, й у т.ч. чорнолощена гончарна кераміка XVI – XVII ст., предмети нумізматики.Здобуті археологами ДП „Волинські старожитності” артефакти свідчать, що досліджувана пам’ятка має велику історико-культурну вагу і потребує подальшої прискіпливої уваги, вивчення та збереження. До кола важливих питань, на які мають дати відповідь археологічні дослідження, треба віднести висновки про призначення та етно-релігійну приналежність забудовників археологічного об’єкту.Виставка чекає на своїх відвідувачів, яких познайомить з однією із маловідомих сторінок луцької історії.
 
Фото Л.Максимова
Категорія: Музей історії Луцького братства | Переглядів: 1176 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.7/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]