Головна » 2016 » November » 25 » Відбувся обласний семінар-практикум директорів комунальних і громадських музеїв Волинської області

З метою вдосконалення фахового рівня, професійної кваліфікації та обміну досвідом 22 листопада 2016 року на базі Волинського краєзнавчого музею та Виставки-музею пожежно-рятувальної служби Волинської області спільно з управлінням культури облдержадміністрації було проведено семінар-практикум директорів комунальних і громадських музеїв області на тему: «Проблеми побудови музейної експозиції».

У семінарі взяли участь заступник начальника управління культури облдержадміністрації Віталій Стрільчук, керівники комунальних та громадських музеїв області, завідувачі відділами Волинського краєзнавчого музею, працівники Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки.

Про актуальні питання музейної галузі області, нове у роботі Експертно-фондової комісії Міністерства культури України розповів Віталій Стрільчук, заступник начальника управління культури Волинської обласної держадміністрації.

Після обговорення ряду питань, пов’язаних із розвитком музейної справи в області та Україні в цілому Анатолій Силюк, директор Волинського краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України, наголосив на актуальних питаннях діяльності музеїв по документуванню та висвітленню в експозиціях сучасної історії.

Тему «Наукова концепція експозиції музею» розкрила для присутніх Євгенія Ковальчук, кандидат історичних наук, заступник директора з наукової роботи Волинського краєзнавчого музею.

Методикою побудови музейної експозиції з досвіду роботи поділився Олександр Вернидубов, завідувач відділу методичної роботи з державними та громадськими музеями області. Основні етапи показу в музейних експозиціях теми «Визвольні змагання 1917 – 1921 р.р. на Волині» висвітлив Сергій Лис, провідний науковий співробітник відділу новітньої історії Волинського краєзнавчого музею.

З підсумками проведення звірення наявності пам’яток державної частини Музейного фонду України у музеях області ознайомила Лариса Криштапюк, провідний науковий співробітник відділу методичної роботи з державними і громадськими музеями області Волинського краєзнавчого музею.

Про нову інструкцію з організації обліку музейних предметів розповіла Наталія Пушкар, головний хранитель Волинського краєзнавчого музею.

Серед гострих проблем, які були поставлені на семінарі: питання музейної політики в області, зокрема, розширення кадрового потенціалу в районних музеях, проведення навчальних семінарів музейних працівників в районах області на базі конкретних музеїв (заступник директора Волинського краєзнавчого музею Є. Ковальчук); створення асоціації музеїв Волині (директор Маневицького краєзнавчого музею П. Хомич); робота районного музею в системі культосвітніх закладів району (директор Камінь-Каширського краєзнавчого музею Н. Пась))

Директор Камінь-Каширського народного краєзнавчого музею Наталія Пась презентувала путівник «Камінь-Каширський народний краєзнавчий музей».

Учасники семінару отримали необхідну для музейної роботи методичну літературу: «Методика побудови музейної експозиції» (О.Вернидубов, Л.Криштапюк), «Реставрація і консервація музейних предметів» (Н.Пушкар), «Інструкція з організації обліку музейних предметів», «Положення про фондово-закупівельну комісію музею», видання «Леся Українка. Купала на Волині» (упоряд. В.Комзюк, Н.Пушкар), а також матеріали на електронному диску: 1. Інструкція організації обліку музейних предметів, 2016 р.; 2. Положення про фондово-закупівельну комісію, 2016 р.; 3. Волинський музейний вісник. Випуск 8 (Луцьк, 2016); 4. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 81 «Культура та мистецтво». Міністерство культури України; 5. Методичні рекомендації щодо написання та поширення прес-анонсів та прес-релізів (О. С. Артюх. – К.: Національний музей історії України, 2016); 6. Методичні рекомендації щодо висвітлення періоду радянського тоталітаризму в експозиційно-виставковій діяльності історичних і краєзнавчих музеїв (з досвіду роботи музеїв тоталітаризму і політичних репресій м. Києва) (Б.О. Ведибіда. – К.: Національний музей історії України, 2016); 7. Б. В. Бернадський. Музейна експозиція «Історія України періоду Першої світової війни». Методична розробка (К.: Національний музей історії України, 2016); 8. Інформаційно-методичні матеріали «З досвіду музеєфікації пам’ятників і пам’ятних знаків доби тоталітаризму» (Б. О. Ведибіда, В. Б. Павлов. – К.: Національний музей історії України, 2016); 9. С.П. Турченюк. Організатору музейної справи при закладі освіти. Нормативно-методичний посібник (Черкаси, 2011); 10. Музейна справа. Методичні рекомендації на допомогу керівнику музею при закладі освіти (Умань, 2009); 11. Волинський краєзнавчий музей: адреси, телефони, контакти, 2016.

Семінар продовжив свою роботу на базі Виставки-музею пожежно-рятувальної служби Волинської області. Завідувач виставки-музею Євгенія Пуць ознайомила учасників семінару-практикуму з експозицією. Було проведено практичне заняття, під час якого присутні ознайомились з вимогами протипожежної безпеки музейних приміщень і поведінкою музейних працівників під час виникнення надзвичайних ситуацій.

Учасники семінару прийняли звернення до Волинської обласної ради та облдержадміністрації на підтримку Рокинівського музею історії сільського господарства Волині-скансену.

Фото див. тут

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 612 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/4