Головна » 2017 » April » 25 » Видано науково-методичні матеріали про Волинь в Українській революції 1917–1921 років

Волинським краєзнавчим музеєм підготовлено і видрукувано видання: Лис С. Волинь в Українській революції 1917–1921 років: передумови, перебіг подій, наслідки. Науково-методичні матеріали. – Луцьк, 2017. – 28 с.

У виданні висвітлено внесок Волині в Українську революцію 1917–1921 років. Викладено історію становлення в роки революції нових українських органів влади на Волині загалом і у місті Луцьку зокрема. Подано перелік тих волинських міст, які у 1918–1919 роках виконували функцію тимчасових столиць УНР. Простежується зміна територіально-адміністративних утворень із назвою Волинь при різних владах і дається визначення історичному поняттю Великої Волині, яке побутувало 100 років тому. Розповідається про українські військові формації, які постали саме на Волині, висвітлюється історія їх участі в оборонній війни Армії УНР проти російської Червоної Армії і Війська Польського. Представлені фотографії волинянин, які приймали активну участь у розбудові УНР і Української Держави П. Скоропадського.

Розраховане як для науковців, викладачів історії, музейних працівників і краєзнавців, так і для широкого загалу читачів.

Видання здійснене в рамках Регіональної програми розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини у Волинській області на 2016-2020 роки.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 649 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/4