Головна » 2016 » November » 29 » В обласному музеї розкажуть про перемоги української зброї
В обласному музеї розкажуть про перемоги української зброї

Восьмий захід із циклу «Перемоги української зброї»
«Бій УПА у Новому Загорові 11–12 вересня 1943 р.»
Волинський краєзнавчий музей 1 грудня 2016 року, 15 год.

11–12 вересня 1943 року у с. Новий Загорів Локачинського району Волинської області відбувся бій, який назавжди залишиться на сторінках історії України. Чота УПА із 44-х осіб героїчно оборонялась у стінах стародавнього монастиря, стримуючи натиск десятикратно переважаючих німецьких сил. Загін повстанців дві доби бився у повному оточенні, противник застосовував артилерію, бронетехніку і навіть авіацію. У нерівних зіткненнях чота, якою командував Андрій Марценюк на псевдо «Береза», понесла значні втрати, проте ворогів полягло в десятки разів більше. Завдяки своїй сміливості і військовій майстерності, повстанці із чоти «Берези» зуміли прорвати оборону противника і далі продовжували боротьбу у лавах українського визвольного руху.

Саме цим подія буде присвячений восьмий захід із циклу «Перемоги української зброї» – «Бій УПА у Новому Загорові 11–12 вересня 1943 р.».

У ході заходу буде представлена виставка зразків озброєння УПА із фондів Волинського краєзнавчого музею.

Усіх бажаючих і небайдужих до визвольних змагань українського народу запрошуємо до Волинського краєзнавчого музею 1 грудня на 15.00.

Вхід безкоштовний!!!

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 582 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0