Головна » 2013 » Листопад » 22 » Урок-реквієм до 80-річчя Голодомору 1932-1933 років проведено у Торчинському музеї імені Григорія Гуртового.
22 листопада у Торчинському народному історичному музеї імені Григорія Гуртового відбувся урок-реквієм до 80-річчя Великого Голодомору «Голгофа голоду 1932–1933 років: розгойдані дзвони пам’яті». Проведення його організували головний спеціаліст районного відділу освіти Олександр Томаченко та директор музею Олександр Мельник.

До цих скорботних подій працівники музею підготували виставку, де представлені репродукції фотографій того часу, картографічні матеріали. Тут також символічні п’ять колосків, жменька зерна і буханець хліба. Подаються фрагменти спогадів очевидців Голодомору, зокрема, із книги «Голгофа голоду» засновника музею Григорія Гуртового. Трагізм тих років передається і в картині торчинського художника Миколи Гладуна, на якій бабуся перед свічкою пам’яті згадує пережиті страшні роки. Спільно з бібліотекою для дорослих містечка Торчин, музейні працівники підготували виставку літератури про Голодомор.

Під час уроку-реквієму екскурсію біля цієї виставки прослухали учні 10-11 класів Торчинської ЗОШ. Були на заході з районного відділу освіти Олександр Томаченко, директор Торчинської школи Ольга Ворошик, вчитель історії Тетяна Томаченко, завідувач бібліотеки для дорослих Оксана Мельничук.

Екскурсію провів директор Олександр Мельник. Після цього учні школи (Максим Курчук, Оксана Волошинська, Юрій Литвин та Христина Ящук) прочитали доповіді, які підготували з учителями.
До уваги старшокласників було представлено відеозаписи про Голодомор 1932–1933 років: документальний фільм «Голодомор. Жити заборонено» та фрагмент фільму О.Янчука «Голод-33», знятого за мотивами повісті Василя Барки «Жовтий князь». Тоді відбулося обговорення, під час якого учні висловлювали свої думки та спостереження за відеозаписами. Їм було запропоновано скласти міні-оповідь «Один день із життя українського селянина у 1932–1933 роках».

Під час заходу постійно горіла свічка, яка символізувала вічний вогонь пам’яті насильно замучених голодом українців на початку 1930-х років. Учасники реквієму погодилися: «Це були роки «чорної Іліади» українського народу, як назвав цей час Олесь Гончар. Тому свічку пам’яті потрібно запалювати кожному».
Олександр Мельник,
директор Торчинського народного
історичного музею імені Григорія Гуртового
Категорія: Торчинський народний історичний музей імені Григорія Гуртового | Переглядів: 1048 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0