Головна » 2013 » Травень » 18 » У стінах старої луцької аптеки-музею влаштували шоу.
16:35
У стінах старої луцької аптеки-музею влаштували шоу.
У стінах старої луцької аптеки-музею влаштували шоу.
В аптеці-музеї міста Луцька влаштували шоу: спочатку продемонстрували цікаві хімічні реакції, потім провели екскурсію з дегустацією води, приготовленою за давнім рецептом, а потім ще й влаштували вогняне шоу. Повідомляє ВолиньPost.
Екскурсію в давню аптеку на вулиці Драгоманова в історико-культурному заповіднику «Старий Луцьк» провели 18 травня в рамках відкриття туристичного сезону в місті.
Ця аптека з’явилася у місті в середині ХІХ століття. І досі тут стара підлога, касовий та друкарський апарати, численні баночки і колби, книжки – з «тих» часів. Заснували аптеку хімік  Адам та його брат Петро Злоцькі, відремонтувавши будівлю.У суботу, 18 травня програма «туристичного» візиту до аптеки розпочалася з хімічних експериментів. Журналіст, блогер і педагог, Юлія Смаль, яка має ще й освіту хіміка, запалила «вогняного змія» на піску, очистила мідну монету початку ХХ століття в Кока-колі і показала, як завдяки теплопровідності можна поміщати у вогонь певні предмети, які при тому не горітимуть.

Під час екскурсії аптекою відвідувачам розповіли, що у підвалах аптеки було сховище медикаментів, лабораторія. У наземній частині — кабінет власника, торговий зал, житлові приміщення.
В аптеці були старовинні латинські, німецькі, польські книги з рецептами виготовлення ліків, а також багато обладнання для виготовлення ліків у лабораторії.На початку ХХ століття ця аптека була однією із шести приватних аптек Луцька. Вона продовжувала діяти і в пізніші часи завдяки тому, що виготовляла самостійно ліки. В радянський період багато експонатів ця аптека втратила, бо їх перевезли до львівської аптеки-музею.
Потім усіх пригостили мінеральною водою з сиропом калини за рецептом Злоцьких і короваєм.Після екскурсії на майдані Ринок відбувся показ фаєр-шоу від театру вогню «Санрайз».


Категорія: Аптека-музей, м. Луцьк | Переглядів: 1182 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]