Головна » 2016 » March » 10 » Роковини Шевченка у Колодяжному
Роковини Шевченка у Колодяжному

Театралізоване дійство «Слова його лились, текли і в серце падали глибоко», присвячене дням пам'яті Тараса Шевченка, відбулося 9 березня 2016 року у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки. Недаремно його Слово так гідно оцінювала родина Косачів, і, зокрема, Леся Українка, проводячи щороку у Колодяжному свято його роковин, бо бачили у ньому Мученика за Україну, Пророка, великий Талант. Про що б не писав Кобзар: дитинство малого сільського хлопчини, спокушену москалем дівчину, злі діяння володаря-царя, знущання над солдатами у царській армії, гайдамацькі виступи проти польського поневолення, загарбницьку політику Москви, залюбленість в українську природу, бажання жити з коханою жінкою таки ж в Україні − слово його всечасне, вічно українолюбне, яке вчить добру, любові, прагненню до волі.

Учні Колодяжненської ЗОШ І-ІІІ ст. розповідали про життєвий шлях Т. Шевченка, читали його вірші, ставили сценки з поем, співали пісні на слова з творів поета. Тим самим продовжили традицію звучання Тарасового слова у Косачів.

Джерело: Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки

Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 701 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2