Головна » 2021 » April » 2 » Обласному музею передали повне зібрання творів Лесі Українки
Обласному музею передали повне зібрання творів Лесі Українки

1 квітня 2021 року відбулась передача академічного зібрання творів Лесі Українки у 14 томах Волинському краєзнавчому музею. Тираж повного зібрання творів Лесі Українки, реалізованого за кошти державного бюджету, передають у бібліотеки, заклади вищої освіти, наукові центри та музеї в Україні та закордонні дипломатичні представництва для популяризації творчості Лесі Українки.

Це видання є шостою спробою підготувати повне зібрання творів письменниці. Попереднє «повне» видання було цензурованим та містило не всі тексти літераторки. Однією із найголовніших відмінностей 14-томного видання є те, що максимальна увага приділена рукописам Лесі Українки, а також відновлено ті тексти, які друкувалися на початку ХХ ст., а потім жодного разу не включалися у багатотомні видання. Окрім того, переосмислено факти біографії Лесі Українки та розширено історико-філологічні коментарі. Аби представити повне видання творів письменниці світу провідні науковці Волинського національного університету імені Лесі Українки та інших навчальних і наукових інституцій України працювали рік.

Дякуємо Юрію Громику, Олені Маланій та Тетяні Данилюк-Терещук за передачу видання музею та постійну плідну співпрацю.

Відділ музейного розвитку
та екскурсійного забезпечення
Волинського краєзнавчого музею

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 143 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2