Головна » 2012 » Червень » 26 » На Волині хочуть створити музей в’язнів Луцької тюрми.
На Волині хочуть створити музей в’язнів Луцької тюрми.
Депутати Луцької міської ради підтримали запит своєї колеги Наталії Бунди із фракції ВО „Батьківщина” щодо ймовірної появи в обласному центрі Волині нового музею. Про це йшлося сьогодні під час засідання 27-ої сесії Луцької міської ради, – інформує „Волинська правда”.
Депутат Луцької міської ради Наталія Бунда запропонувала створити кімнату-музей у Свято-Архангельському чоловічому монастирі, що розмістився у приміщенні колишньої Луцької тюрми, де 23 червня 1941 року за різними даними загинуло від 2 до 4 тисяч людей від рук НКВДистів. Невеличкий музей має бути присвячений пам’яті цих людей. Каже, що в Тернополі уже давно зроблений музей політичних в‘язнів. Мовляв, у краєзнавчому музеї є чимало експонатів та документів, щоб створити повноцінний музей.
Луцький міський голова Микола Романюк зауважив, що такий депутатський запит породжує купу запитань. Наприклад, потрібно згода патріархату на такий музей, хто має ним опікуватися тощо. „Треба вивчити це питання”, — сказав луцький градоначальник. У підсумку депутати підтримали запит обранки луцької громади.

Джерело: сайт Волинська правда, 26.06.2012
Категорія: Луцький історико-культурний заповідник „Старий Луцьк” | Переглядів: 987 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0