Головна » 2013 » Листопад » 6 » Музейні експонати розповіли молоді про розвиток української писемності та мови.
18:32
Музейні експонати розповіли молоді про розвиток української писемності та мови.
Музейні експонати розповіли молоді про розвиток української писемності та мови.
6 листопада у Волинському краєзнавчому музеї відбулася тематична година з циклу „Експонати розповідають”, присвячена Дню української писемності та мови.

Присутні на заході студенти Волинського технікуму Національного університету харчових технологій дізналися про розвиток української писемності на Волині в складних історичних умовах політичної влади іноземних держав, ознайомилися з музейною експозицією.Ряд музейних експонатів із постійно діючої експозиції (світлини приміщень сільської парафіяльної школи, Луцької чоловічої гімназії, предмети шкільництва, документи про освіту) продовжила розгорнута виставка із фондів музею. Серед її експонатів: документи про освіту, фото учнівських випусків  та вчителів Луцької української гімназії 1920-х років, першого уроку в українській школі 1916 року, приміщень польської та російської гімназій, а також ряд шкільних речей початку XX ст.: чорнильниці з перами, гасова лампа, дзвіночок, підручники тощо.

Захід мав на меті висвітлити мовознавчу проблематику, пов’язану із суттю, роллю та функціонуванням української мови на волинських теренах, в умовах перебування у складі Польщі та Росії. Підібрані матеріали розкривають механізм денаціоналізації народу на мовному ґрунті, заохочують до вироблення особистого мовознавчого світогляду, належного ставлення до рідної мови.
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 895 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]