Головна » 2013 » Травень » 19 » Колодяжненському музею Лесі Українки подарували майже 200-літню Біблію.
Колодяжненському музею Лесі Українки подарували майже 200-літню Біблію.
19 травня 2013 року в Літературно-меморіальному музеї Лесі Українки с.Колодяжне відбулася урочиста подія – Дарунок Біблії 1820 року (м.Санкт-Петербург) Анатолієм Федоровичем Александруком, жителем м.Ковеля. Біблія майже 200-літньої давнини потрапила в родину по лінії дружини, має свою цікаву історію.

Біблія була однією з улюблених книг Лесі Українки. В листі до дядька М.П.Драгоманова поетеса писала: «Дня не можу прожити не читавши Біблії». На біблійні теми з книг Старого Завіту Леся Українка написала такі твори: поему «Самсон», поезії «Єврейська мелодія», «Саул», «Плач Єремії», «І ти колись боролась, мов Ізраїль, Україно моя», «Пророк», драматичні твори «Вавілонський полон», «В дому роботи, в країні неволі» та ін. З Нового завіту – драматична поема «Одержима», поезії «Жертва», «То, може, станеться і друге диво!», «Я бачила, як ти хиливсь додолу». На поневоленнях ізраїльського народу, порівнювала поневолення українського народу:
                  Коли скінчиться той полон великий,
                  Що нас зайняв в землі обітованій?
                  І доки рідний край Єгиптом буде?
Свято проходило в Лесиному «білому» будинку. Гостями свята були: настоятель храму УПЦ КП св. Миколая в с.Колодяжне І.Оринчак, редактор газети «Вісті Ковельщини» М.Вельма, поет, краєзнавець А.Семенюк, автор книги «Уроки християнської етики» Д.Корнелю, А.Александрук та ін. Музичне оформлення свята – Валентини Скрипкіної, зав. фортепіанним відділенням Ковельської школи мистецтв; присвячено до Міжнародного дня музеїв.

Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 1176 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1