Головна » 2016 » March » 10 » Історична година до 202 річчя Тараса Шевченка відбулася у Володимир-Волинському музеї

9 березня у Володимир-Волинському історичному музеї імені О.Дверницького відбулася історична година на тему « Шевченко справжній і вигаданий». Маловідомі факти з життя Тараса Шевченка розповіла вчитель-методист міської середньої школи № 2 Галина Дмитрівна Яровенко, яка викладала українську мову і літературу, а нині перебуває на заслуженому відпочинку, але проводить активну громадську діяльність.

Свою Україну любіть,

Любіть її у время люте,

В останню тяжкую минуту

За неї Господа моліть…

Ці рядки Кобзаря були лейтмотивом зустрічі, адже «вряме люте» для України триває і нині – загинули патріоти на Майдані, гинуть воїни на Сході України, відбувається несправедливий суд над Героєм України Надією Савченко. Недаремно Шевченка називають національним пророком України, адже він передбачив багато подій з нашої історії.

Галина Дмитрівна розповіла присутнім факти, які відмінні від тих, які викладають у шкільних підручниках.

Наукові співробітники музею підготували фотодокументальну виставку присвячену Т.Шевченку, в основу якої лягли книги з фондів музею та подаровані установі вчителем, головою місцевої «Просвіти» Павлом Глущуком. Вишивальниця Віра Оніщук подарувала для музею вишитий рушник з портретом поета і рядками із «Заповіту».

З цікавістю слухали розповідь учні 6-Б класу середньої школи № 1 з класним керівником Тетяною Бондарович та слухачі університету третього віку.

Джерело: Володимир-Волинський історичний музей

Категорія: Володимир-Волинський історичний музей | Переглядів: 771 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2