Головна » 2015 » August » 1 » До дня пам’яті Лесі Українки
До дня пам’яті Лесі Українки

1 серпня 2015 року минуло 102 роки від дня смерті Лесі Українки – великої української поетеси, драматурга, громадської діячки. День пам’яті співпав з літературно-мистецьким святом «Лісова пісня», започаткованим Волинською обласною організацією Національної спілки письменників України на честь написання однойменної драми-феєрії письменниці «Лісова пісня» (06.08.1911). У цей день в літературно-меморіальному музеї Лесі Українки с. Колодяжне біля погруддя поетеси відбулась година пам’яті. Розпочалося відзначення покладанням квітів до пам’ятника Лесі Українки і панахидою, яку провів о. Іван Оринчак, настоятель Свято-Миколаївського храму КП с. Колодяжне.

На захід до музею завітали: голова Ковельської райдержадміністрації Віктор Козак, голова Ковельської районої ради Ігор Верчук, завідувач відділом культури Ковельської райдержадміністрації Тетяна Матяшук, спілка письменників України: заслуженний вчитель України, поетеса Ніна Горик, голова Волинської обласної організації НСПУ Петро Коробчук, письменики: Іван Гентош (Львів), Віктор Мельник (Вінниця), Анатолій Криловець, Валентина Люлич (Рівне), Ольга Ляснюк (Луцьк).

Після вітального слова учні молодших та середніх класів місцевої школи: Юлія Бідун, Лідія Філіпчук, Марія Данилюк, Ірина Бейда, Наталія Базиль, Софія Семенюк, Каріна Чашук декламували вірші Лесі Українки: «Надія», «Вечірня година», «Тиша морська», « Мій шлях», «Слово, чому ти не твердая криця», «За правду браття єднаймось щиро», «Зоря поезій» та інші.

Більш як столяття відгоріла життєва свічка, і у кращі світи віддійшла Велика Українка. Але у спадок минулим, теперішнім і наступним поколінням лишила свою творчу спадщину, в якій заповідала – любити свою Україну і побудувати у ній високодуховне і матеріально багате життя.

Для гостей Вірою Комзюк була проведена екскурсія.

Незмінюючи традиції літературно-мистецького заходу «Лісової пісні» у вітальні «сірого» будинку гості ділилися враженнями про музей, читали власні вірші, говорили про вічність творчості Лесі Українки.

А в нас пісні її лишились,

В яких живе душа жива.

В яких для вічності відбились

Її бажання і слова.