Головна » 2016 » March » 4 » Чи з’явиться на Волині програма історичних досліджень?
Чи з’явиться на Волині програма історичних досліджень?

Відповідну ініціативу подає декан історичного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Шваб. Свою ідею він сьогодні відстоював на засіданні постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму. Основний аргумент – Волинь з часів 1988 року не має жодного комплексного наукового видання зі своєї історії. "Не може бути якісного туристичного продукту без історичних досліджень", – переконує Анатолій Шваб та запевняє, що на базі університету є група фахівців, які упродовж 5 років можуть провести потрібні дослідження та викласти їх в якісному енциклопедичному виданні. До роботи можна залучити й фахівців з профільних управлінь ОДА. Підтримати ідею депутатів просив директор обласного краєзнавчого музею Анатолій Силюк. Він зазначив, що таку роботу вже зробили на Львівщині та Тернопільщині. Досить ґрунтовну енциклопедію в 5 томах готуються видавати в Полтавській області. Депутати Ірина Констанкевич, Галина Йовик, Валерій Дунайчук та Михайло Скопюк схвально відгукнулися на пропозицію. Анатолію Швабу запропонували чіткіше відпрацювати концепцію проекту програми з управлінням культури ОДА.

Підтримано також клопотання про фінансування ремонтних робіт в музеї етнографії, що на базі обласного краєзнавчого музею. Всього потрібно 7 млн. грн. Їх шукатимуть за умов перевиконання обласного бюджету за підсумками першої половини року.

Джерело: Волинська обласна рада

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 741 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1