Головна » 2018 » April » 17 » 136 років від дня народження В. К. Липинського (1882–1931)
136 років від дня народження В. К. Липинського (1882–1931)

17 квітня 1882 року в селі Затурці на Волині народився український історик, публіцист, діяч Української революції та творець концепції українського конституційного монархізму В’ячеслав Липинський. У Волинському краєзнавчому музеї на виставці «Волинь в Українській революції 1917–1921 років» експонуються матеріали, присвячені видатному волинянину: фотографії різних років, документи часів Першої світової війни та Української революції. З них можна дізнатися про перебування В’ячеслава Липинського на Волині у буремні роки війни, його діяльність на посаді «надзвичайного посланника» у Відні від імені Української Держави та УНР, організацію ним українського монархічного руху на еміграції.

Пересувну фотодокументальну виставку Волинського краєзнавчого музею «В. Липинський: «Я хочу, щоб була Україна…» зараз розгорнуто у Музеї жертв тоталітарних режимів при Волинському коледжі НУХТ. На ній крізь призму світлин та документів можна ознайомитися з повним життєписом В’ячеслава Казимировича та історією всього славетного роду Липинських.

27 квітня у Затурцівському меморіальному музеї В’ячеслава Липинського, який є відділом Волинського краєзнавчого музею, відбудеться круглий стіл на тему: «Українська Держава Павла Скоропадського: здобутки і прорахунки». Фотодокументальна ж виставка «100 років боротьби. Українська революція 1917–1921 рр.», де теж є матеріали про український монархічний рух, передана Волинським краєзнавчим музеєм на тимчасове експонування до Любомльського краєзнавчого музею.

Отож, пам’ятаймо внесок видатних діячів Української революції, 100-річчя якої ми відзначаємо у 2017–2021 роках, у боротьбу за незалежність нашої країни. Серед них заслуговує на належне пошанування і наш волинянин В’ячеслав Липинський.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 475 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1