Головна » 2016 » December » 26 » Встановили пам’ятник Андронику Лазарчуку
Встановили пам’ятник Андронику Лазарчуку

Хочемо Вам повідомити приємну новину про встановлення в м.Борзна Чернігівської області пам’ятника Андронику Григоровичу Лазарчуку та надгробних плит на могилах його родини.

Ми пишаємося тим, що на славетній Борзнянський землі жив і працював талановитий художник, педагог, культурний діяч – А.Г.Лазарчук. Він був першим професійним учителем народного художника України Олександра Саєнка.

Відвідуючи художню студію, яку А.Г.Лазарчук відкрив у Борзні у 1915 році, Олександр Саєнко зрозумів, що хоче стати професійним художником. Хто знає, як би склалася доля О.Ф.Саєнка, коли б на життєвому перехресті не зустрілися дві особистості – А.Г.Лазарчук і О.Ф.Саєнко. Саме Андроник Григорович допоміг Олександру Саєнку знайти свій творчий шлях.

Основним напрямком творчого життя А.Г.Лазарчука є творіння добра, творіння яскравого самобутнього мистецтва.

«Красиве, а значить естетичне, має нести в собі головну Божественну істину – добро», – ці слова викарбувані вдячними нащадками на надгробній плиті художника А.Г.Лазарчука.

Ніна Храпач,
директор Борзнянського художньо-
меморіального музею «Садиба народного
художника України О.Саєнка»