Головна » 2014 » Червень » 4 » Вітрильники …у пляшках (ВІДЕО).
14:43
Вітрильники …у пляшках (ВІДЕО).
Вітрильники …у пляшках (ВІДЕО).

   2 червня у Володимир-Волинському історичному музеї відбулося відкриття виставки «Мініатюрні моделі вітрильників в пляшках». Власник і автор виставки Володимир Пантелеймонович Ящук – приватний підприємець, уродженець Тернопільщини, який нині проживає у селі Промінь Луцького району. В експозиції представлені 143 відтворені мініатюрні моделі кораблів, яхт, човнів різних історичних епох: від Стародавнього Єгипту, Китаю, Римської імперії до XVIII-XIX століть.

   Схожі моделі Володимир Ящук виготовляє вже 30 років. А захоплення морем і вітрильниками зародилось під час проходження військової служби на Балтиці.

   Поштовхом до незвичного захоплення виготовлення моделей кораблів став випадок, коли товариш звернув його увагу на фото вітрильника в пляшці, яке було розміщене в популярному колись радянському журналі «Вокруг Света». Володимир Пантелеймонович сказав, що це не так важко зробити і згодом мусив підтвердити свої слова ділом.

   Самотужки вигадував і випробовував і технологію, й інструменти, й матеріали. Незвичне захоплення спонукало поглиблено цікавитися й географією, й історією, зокрема і кораблебудуванням. Зупинився на вітрильниках, бо вони красиві, видовищні й потребують більше фантазії.

   Моделі вітрильних кораблів від найдавніших часів і до сьогодення виготовлені зі шпону, бамбуку, ниток, паперу, пластику, фольги, а особливість експонатів полягає в тому, що всі вони знаходяться у скляних пляшках. Автор знає багато секретів майстерності у виготовленні подібних мініатюр, освоїв нові способи кріплення кораблів: до капронової нитки, натягнутої всередині, бушпритом до корка, підвішування на одній та двох волосинах, на площину з бісеру. Для кріплення крихітних деталей майстер використовує клей ПВА. А склеюється вітрильник за допомогою спеціальних інструментів безпосередньо всередині пляшки. Зображення та креслення майбутніх виробів бере зі спеціальної літератури, інтернету. На виготовлення одного виробу у Володимира Пантелеймоновича йде близько 30 годин копіткої праці.

   У короткому телефільмі «Корабель у пляшці» Володимир Ящук демонструє лише завершальний етап - складання вітрильника із готових деталей. А це, за словами майстра, якихось п'ять відсотків від усієї справи. Найбільше часу забирає виготовлення деталей. Деякі з них - зовсім мініатюрні.

   Із захопленням оглянули виставку учні міської гімназії імені Олександра Цинкаловського та місцеві жителі, котрі завітали на презентацію З вітальним словом до умільця звернулися головний спеціаліст відділу культури і туризму міськвиконкому Ірина Ліщук, директор художньої школи Адам Михалик, науковий співробітник музею Ганна Доскоч, а студент педколеджу Михайло Черенцький виконав кілька власних пісень у супроводі гітари.

Джерело: Володимир-Волинський історичний музей

Категорія: Володимир-Волинський історичний музей | Переглядів: 903 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]