Головна » 2018 » April » 26 » Віра Роїк – віхи життя та творчості
Віра Роїк – віхи життя та творчості

25 квітня у Волинському краєзнавчому музеї відкрито виставку «Віра Роїк – віхи життя та творчості», присвячену знаній на весь світ талановитій майстрині, активній пропагандистці мистецтва української вишивки, творчі роботи якої неодноразово експонувалися у музеях Волині.

На виставці представлені матеріали з фондів Волинського краєзнавчого музею, котрі висвітлюють життєвий і творчий шлях вишивальниці, зокрема: буклети виставок відомої майстрині, фото з особистого архіву Юрія Савки (1934 – 2015), котрий співпрацював з Вірою Сергіївною, поліграфічна продукція з роботами Віри Роїк, література присвячена майстрині.

Виставка доповнена, нещодавно переданою до фондів Волинського краєзнавчого музею, книгою Світ у долонях. Спогади про Героя України, вишивальницю В. С. Роїк. – Лубни Полтавської області: Комунальне видавництво «Лубни», 2018. – 480 с. Це видання містить в собі фотографії, спогади відомих людей, історії з життя, зустрічі, подорожі, виставки – все, що наповнювало, надихало Віру Роїк до останніх її днів.

У книзі «Світ у долонях. Спогади про Героя України, вишивальницю В.С.Роїк» вміщені, зокрема, спогади волинського майстра народної вишивки Юрія Савки «Нескореність духу»:

Довідково:

Народилася Віра Роїк 25 квітня 1911 року в м. Лубнах Полтавської області. З 1952 р. проживала в Криму. Закінчила Московський художній учбовий комбінат (1963 р.).

Вишивка стала для Віри Сергіївни її життям. Майстриня оволоділа 300 видами вишивальної техніки, серед яких надавала перевагу рідним полтавським «рушниковим швам, полтавській гладі» у техніці вільного малюнка, збагачує рушники своїми малюнками, синтезуючи традиційний орнамент з поетичними елементами власного світобачення. Роботи майстрині знаходяться в 34 музеях: за кордоном – у Латвії, Болгарії, Румунії, Польщі, Росії, Угорщині, Канаді, Німеччині, Туреччині, Білорусі, в Україні – в Києві, Каневі, Львові, Севастополі, Ізмаїлі, Переяславі – Хмельницькому, Умані, Луцьку та ін.

Віра Сергіївна брала участь у 212 загальних та 80 персональних виставках. Серед вишиваних робіт – рушники, чоловічі сорочки, доріжки, серветки, панно…

Віра Сергіївна Роїк за життя була удостоєна високого звання – заслужений майстер творчості України (1967 р.), заслужений художник Автономної Республіки Крим,Герой України (2006). Майстриня нагороджена золотими медалями республіканських виставок 1967 – 1972 р. р., медалями «За доблесну працю» (1970 р.) та «Будівничий України» (2001 р.), пам’ятною медаллю «Богдан Хмельницький» (1996 р.), почесним знаком Міжнародного фестивалю мистецтв в Гереджи Ізмір (Туреччина, 2002 р.), орденом Княгині ОльгиIII ступеня (2001 р.), міжнародним орденом Миколи Чудотворця «За примноження добра на землі» (2003 р.), багатьма дипломами, Почесними грамотами та ін.

Фото Л. Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 607 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1