Головна » 2015 » Січень » 26 » Відкриття виставки Валентини Михальської на Рівненщині
22:32
Відкриття виставки Валентини Михальської на Рівненщині
Відкриття виставки Валентини Михальської на Рівненщині

   26 січня 2015 року в Шкільному народному історико-етнографічному музеї «Ремесла Волині» при КЗ «Олександрійська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів» Рівненської обласної ради (вул. Санаторна, 16, Рівненська область, Рівненський район, с. Олександрія) в рамках міжмузейного проекту відкрилася персональна виставка волинської художниці, кавалера ордена княгині Ольги ІІІ ступеня, лауреата обласної мистецької премії імені Йова Кондзелевича Валентини Михальської.

   Раніше ювілейна ретроспективна виставка «Мистецький світ Валентини Михальської» експонувалася у Волинському і Маневицькому краєзнавчих та Сарненському історико-етнографічному музеях. Це понад 250 творчих робіт різних років — портрети, пейзажі, натюрморти — виконані найрізноманітнішими техніками: акварель, олівець, графіка, пастель, монотипії, із фондів Волинського краєзнавчого, Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки та приватного зібрання мисткині.

   У відкритті виставки прийняли участь директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк, директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Олександр Булига, директор Костопільського районного краєзнавчого музею Анатолій Вакулка, поетеса, член Національної спілки письменників України, журналіст газети «Волинь-нова» Валентина Штинько, голова Волинського обласного відділення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Галина Марчук. Виставку та гостей заходу представила директор КЗ «Олександрійська загальноосвітня школа-інтернат І-ПІ ступенів» Рівненської обласної ради Наталія Тарасевич. Першу екскурсію провів завідувач Шкільного народного історико-етнографічного музею «Ремесла Волині», учитель історії Петро Кононець. Гостей та учасників урочистостей українською піснею щиро вітали аматори сцени місцевого Будинку культури, школи-інтернату. Учасники заходу одноголосно підтримали патріотичну ініативу Валентини Михальської всесторонньої моральної та матеріальної підтримки захисників України в зоні АТО.

Довідка: Валентина Михайлівна Михальська народилася 15 серпня 1964 року в селі Хворостів Любомльського району Волинської області у селянській родині. У 1971 р. пішла в перший клас, але через погіршення стану здоров’я батьки були змушені її віддати в Костопільську школу-інтернат Рівненської області. У 1974 р. припинила навчання і повернулася в рідне село. Займалася самоосвітою. Малювати почала у 1985 р.

Нині у творчому доробку Валентини Михальської більше 1000 робіт різних жанрів: роботи сакрального змісту, портрети, пейзажі, натюрморти, виконані олією, аквареллю, пастеллю, кольоровими олівцями, в техніці монотипії. Художниця намагається якомога більше малювати з натури влітку. Осінні і зимові пейзажі частіше пише з уяви, або ж споглядає їх крізь вікно. Найбільше працює акварельними фарбами.

У своїй творчості художниця щира й безпосередня. Вона сприймає світ крізь призму захоплення і гармонії, зображаючи його гідним щастя людини. Її твори — «Ранок, умитий дощем», «Материнство», «Смачний виноград», «Колядники», «Автопортрет у капелюшку» — пробуджують світлі й добрі відчуття, надовго залишаються у пам’яті. Мистецтво Валентини Михальської переконує в тому, що вона знає, заради чого варто жити, перемагати недугу і працювати.

Перша персональна виставка Валентини Михальської відбулася в Луцьку у 1991 р. Всього художниця мала понад 30 виставок в Україні та за кордоном, зокрема в Італії та Польщі. В Україні роботи Валентини Михайлівни побували у Любомлі, Луцьку, Києві, Хмельницькому, Рівному, Костополі, Ковелі, Шепетівці та інших містах, а за сприяння культурно-виставкового центру «Райдуга» з міста Вознесенська Миколаївської області відбувся тур виставок по містах Запоріжжі, Львову, Вознесенську, Новій Каховці, Кривому Розі.

Валентина Михальська брала участь у III Міжнародній виставці інвалідів, що проходила в місті Люблін (Республіка Польща), а також у XXVI та XXVII міжнародних конкурсах «Премія Миру», що відбувались в Італії. Брала участь у міжнародних конкурсах екслібрису, присвяченому Леонардо да Вінчі і Данте Аліг'єрі в Італії.

Валентина Михайлівна — перший лауреат Волинської обласної мистецької премії імені Йова Кондзелевича (1994 р.), присудженої їй за створення низки волинських пейзажів і натюрмортів (1992-1993 рр.).

3 1 березня 1995 року художниця працює вчителем образотворчого мистецтва Хворостівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Любомльського району Волинської області.

Окрема і досить яскрава грань Валентини Михайлівни — книжкові ілюстрації. Діти годинами з насолодою просиджують над її розмальовками «Малювала киця хату», «Колобок», «На подвір’ї у бабусі». А ще ж були ілюстрації до художніх книг, поетичних збірок, дитячих книжок. Зокрема, у 1998 році була видана збірка поезій А. Махонюка «Дощу мелодія блакитна» з графічними ілюстраціями В. Михальської, а в 1999 - збірка поезій Євгенії Лещук «Вершина», частково проілюстрована художницею.

У 2000 році побачила світ дитяча книга Миколи Онуфрійчука «Загадайлівка» з кольоровими ілюстраціями художниці.

У 2003 році Валентина Михальська репрезентувала свою творчість в унікальному альбомі графіки «Червоне і чорне». У книзі, що вийшла у світ у луцькому видавництві «Християнське життя», майстриня сповна виявляє свій талант у цілому букеті графічних робіт. В цьому ж році управлінням у справах сім’ї та молоді Волинської облдержадміністрації засновано обласну мистецьку премію імені Валентини Михальської. Її вручають молодим художникам Волині.

У 2004 році відбулася виставка художниці у Великому залі Спілки художників України. В цьому ж, 2004 році, Валентина Михальська з нагоди свого 40-річчя нагороджена Орденом княгині Ольги III ступеня. Також художниця нагороджена багатьма дипломами і грамотами.

Валентина Михайлівна очолює управління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Валентина Михальська є почесним членом та активною учасницею жіночого клубу «Волинянка», який включає жінок-членів Міжнародного громадського об’єднання «Волинське Братство».

7 листопада 2011 року В. Михальська взяла участь у відкритті шкільного історико-етнографічного музею Олександрійської загальноосвітньої школи-інтернату.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 708 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]