Головна » 2015 » November » 27 » Відбулася наукова конференція «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Некрополі краю»

25 листопада у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбулася 56-та Волинська обласна наукова історико-краєзнавча конференція «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Некрополі краю». Організаторами конференції стали: Управління культури Волинської обласної державної адміністрації, Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, Центр дослідів Волині при СНУ імені Лесі Українки, Волинський краєзнавчий музей, Державний архів Волинської області та Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України.

Конференція організована в рамках Регіональної програми розвитку культури, мистецтва і туризму в області на період 2011–2015 рр.

У ході конференції голова Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, професор, завідувач кафедри документознавства і музейної справи Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Геннадій Бондаренко представив вкрай важливий для Волинської області регіональний проект зі збереження пам’яток «Некрополі Волинської області». Результатом конференції став електронний збірник праць учасників заходу.

Актуальні питання дослідження, вивчення, впорядкування та збереження українських некрополів та місць захоронень національних меншин на Волині, їх інвентаризації та наукових описів прозвучали у виступах відомих волинських та рівненських краєзнавців Андрія Бондарчука, Олександра Остап’юка, Геннадія Гулька, Олени Бірюліної, Юрія Мазурика, Миколи Михалевича, Любові Коць, доктора історичних наук Олександра Дем’янюка та інших. У конференції взяли участь науковці Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки : доктор історичних наук, професор Михайло Кучинко, доценти Алла Дмитренко, Григорій Охріменко, Валентина Надольська, Олексій Златогорський, Василь Денисюк, старші викладачі кафедри документознавства і музейної справи Тетяна Яцечко-Блаженко й Іван Рудянин, завідувач музею археології Зоряна Кучинко. Свої наукові доробки представили і студенти історичного факультету: Юрій Велінець, Юлія Власюк, Олександр Левенець та Тетяна Стременюк. Особливе зацікавлення в учасників конференції викликав виступ Яна Федірко, історика, голови Фундації Незалежності із м. Любліна (Республіка Польща) про ексгумаційні дослідження на місці розстрілів громадян польської національності органами НКВС на території Володимир-Волинського городища «Вали» в 1939-1941 роках.

В роботі конференції взяли участь та виступили: начальник управління культури Волинської облдержадміністрації Валерій Дмитрук, декан історичного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, доктор історичних наук Анатолій Шваб, в. о. директора Державного архіву Волинської області Марія Багнюк, директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк, представники Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку.

Учасники конференції прийняли резолюцію та звернулися до органів влади підтримати зусилля краєзнавців у вивченні та впорядкування як новітніх так і давніх, забутих некрополів краю, віднайти кошти на програму «Некрополі Волинської області» та провести наступну наукову конференцію з цього питання через два роки.

Фото Л.Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 892 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3