Головна » 2021 » May » 23 » Університетський музей Лесі Українки як показник статусу навчального закладу
Університетський музей Лесі Українки як показник статусу навчального закладу

18 травня в усьому світі відзначається Міжнародний день музеїв. Саме в цей день відбувається багато цікавих подій, презентацій, виставок, які мають на меті привернути уваги громадськості до музеїв, їх колекцій та збереження спадщини.

В Лесиному виші теж існує кілька музеїв, які обов’язково варто побачити відвідувачам не лише з Волині, а й інших регіонів України. Справжньою гордістю є Музей Лесі Українки.

Експозиція музею знайомить відвідувачів із життєвим та творчим шляхом письменниці, історією славетної родини Косачів. Художній фонд Музею містить живописні малюнки племінника поетеси - Юрія Косача, а також картини художника Андроника Лазарчука, творчі роботи українських митців, присвячені Лесі Українці та волинському краю.

З історії музею відомо, що урочисте відкриття Музею Лесі Українки відбулося 11 вересня 1985 р. Робота Музею Лесі Українки удостоєна низки відзнак. Зокрема, йому надано звання зразкового, на І Всеукраїнському конкурсі громадських музеїв України 2009 р. експозицію Музею Лесі Українки Волинського національного університету імені Лесі Українки визнано найкращою серед громадських музеїв України й відзначено І місцем у номінації «Краще експозиційне оформлення», а 2012 року музею надали статус народного.

Вже багато років Музей Лесі Українки успішно очолює Тетяна Данилюк- Терещук, кандидат філологічних наук. Спеціально до Міжнародного дня музеїв нам вдалось поспілкуватись із очільницею цього чудового музею.

- Чому студентам варто завітати в Музей Лесі Українки ВНУ?

- Лише потужний та поважний навчальний заклад може дозволити собі розкіш – створити і, головне, утримувати музей, формувати його колекцію, оновлювати експозицію, готувати нові виставки. Музей Лесі Українки у Волинському національному університеті функціонує впродовж 36 років. За цей час сформовано чималу фондову колекцію, в якій є автографи Лесі Українки, меморіальні речі родини Косачів, чимало рідкісних видань Лесі Українки, Олени Пчілки, М. Драгоманова, К. Квітки, мистецькі роботи присвячені письменниці та ін. Але музейна експозиція – це не екскурс в минуле чи добірка певних артефактів. Насправді університетський музей Лесі Українки – це наше сьогодення, це про нас українців теперішніх (власне про нас в світі й культурі, просторі й часі), про тих, хто через і завдяки Лесі Українці пізнає світ і себе в світі представляє. Родина Драгоманових-Косачів (про них наша експозиція) представлена різновекторно: література, історія, фольклор та етнографія, педагогіка та видавнича справа. Отож наші відвідувачі знайдуть чимало цікавих тем.

- Розкажіть, яким був перший (перші) експонат музею?

- У колекції кожного музею найціннішими експонатами є меморіальні речі. Першим цінним надбанням музею Лесі Українки ВНУ стали меблі, які належали родині Ізидори Косач-Борисової. У теперішній експозиції музею ці речі моделюють фрагмент Косачівського дому, додають певного затишку й атмосферності.

- Скільки сьогодні є експонатів в вашому музеї? Який новий експонат (експонати) нещодавно поповнив музейну колекцію?

- Щороку наша музейна колекція поповнюється новими надходженнями. У нинішній ювілейний рік Лесі Українки, ми отримали щедрі дарунки (рідкісні видання творів письменниці, ювілейна монета, аудіо гід музеєм англійською мовою) від наших давніх друзів Миколи Жулинського, Ірини Констанкевич, Ірини Біскуб, Олександра Харвата.

- Скільки відвідувачів було за час існування музею? Чи були серед них іноземці, якщо так, то з яких країн?

- Якоїсь надто точної статистики з підрахунками відвідувачів ми не ведемо. А от відвідувачів приймаємо завжди радо (локдаун все ж переконав, що найпрекрасніша музейна робота тоді, коли допитливі гості хочуть сфотографуватись біля розкішного письмового стола чи біля піаніно).

Дуже дякуємо за розмову, університетська родина в Міжнародний день музеїв, щиро бажає Музею Лесі Українки подальшого процвітання, багато цінних експонатів, вдячних відвідувачів та гарних подій.

Розмовляла Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

Джерело: Волинський національний університет імені Лесі Українки

Категорія: Музей Лесі Українки Волинського національного університету імені Лесі Українки | Переглядів: 318 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0