Головна » 2017 » November » 24 » У Луцьку вшанують пам’ять Данила Братковського
У Луцьку вшанують пам’ять Данила Братковського

Цьогоріч, 26 листопада минає 315 років з дня страти Данила Братковського (бл.1642 (?) – 1702), українського аристократа, поета-героя, який прийняв мученицьку смерть на ешафоті від рук ката за віру православну, волю України.

У 2013 році Українською Православною Церквою Київського Патріархату Данила Братковського було канонізовано Святим Мучеником Страстотерпцем землі Волинської.

Сьогодні ми, нащадки, Його поминаємо, надихаємось вірою та любов'ю, просимо про заступництво у такий складний і тривожний час для батьківщини.

Художній музей м. Луцька у неділю (26.11. 2017 р.) ініціює низку заходів, присвячених цій скорботній даті:

10.00 – 10.30 – збір духовенства, інтелігенції, молоді, усіх небайдужих біля Стирової вежі у замку Любарта (місця ув’язнення поета).

10.30 – 12.00 – традиційна жалобна хода від замку Любарта до місця страти;

– літургія в пам'ять про Святого Мученика Данила Братковського;

– поминальна промова духовенства, громадськості;

– кожен із учасників отримає можливість долучитись до дійства, тричі вдаривши у Жалобний Дзвін пам'яті.

16.00 – Художній музей запрошує на культурно-мистецьку акцію за участі Тараса Компаніченка («Хорея Козацька»). В програмі виступу – музичні твори на слова поезій Данила Братковського та авторів його часу.

Джерело: Художній музей

Категорія: Художній музей | Переглядів: 578 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0