Головна » 2017 » March » 1 » «Сонячна колекція писанок» Ольги Косач у Волинському краєзнавчому музеї
«Сонячна колекція писанок» Ольги Косач у Волинському краєзнавчому музеї

Волинський краєзнавчий музей має нове надходження – колекцію писанок від майстрині Ірини Михалевич з м. Олександрії.

23 писанки (серед них одна дряпанка) відтворені за зразками, що увійшли до альбому «Український народний орнамент: вишивки, тканини, писанки» Ольги Косач (Київ, 1876 р.). Кольорова гама зазначена у виданні, майстриня лише дібрала природні барвники. Для цього використала морожені чорниці, червоні пелюстки цезальпінії, засушену ромашку. Виконуючи певну послідовність у фарбуванні, Ірина Михалевич досягла різних кольорів: жовтого, рожевого, зеленого, коричневого, чорного, червоного.

Писанки. Олена Пчiлка

Майстриня є активним учасником всеукраїнського проекту «Вишивка етнографічна: «Український народний орнамент». Який має завдання спонукати вишивальниць звертатися до етнографічної літератури, використовувати в своїй роботі взірці музейних колекцій, щоб сучасні вироби були осмисленими; популяризувати український орнамент, традиції, культуру спілкування на прикладі родини Косачів.

У 2014 році І. Михалевич брала участь в Двадцятому обласному конкурсі «Волинська писанка ІІІ тисячоліття» й була відзначена Дипломом ІІ ступеня. Тоді вона відтворила 5 писанок з цієї колекції й пофарбувала їх у відварі чорниць. Відтоді писанки зберігаються у Волинському краєзнавчому музеї. Сьогодні ж колекція поповнилася новими чудовими роботами.

Щиро вдячні Ірині Михалевич за прекрасний подарунок музею.

Фото І. Михалевич та Л. Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 691 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.7/3