Головна » 2015 » January » 6 » Символи різдвяних свят.
Символи різдвяних свят.

До свята Різдва Волинський краєзнавчий музей видав буклет Символи різдвяних свят” із світлинами колекції різдвяно-новорічної атрибутики та верхнього одягу зі збірки музею, видрукуваний у поліграфічному відділі МПП „Медіа”. Фото зроблено на території Рокинівського музею історії сільського господарства Волині-скансену.

Різдвяно-новорічні свята посідають в календарній обрядовості українців особливе місце. Вони наповнені багатими обрядами, глибокою символікою, атрибутами, супроводжуються фольклорно-поетичними творами – колядками, щедрівками, віншуваннями.

У фонді етнографічних пам’яток Волинського краєзнавчого музею зібрана чимала колекція різдвяно-новорічних атрибутів: дідухів (сніп, коляда), різдвяних зірок, вертепних шопок, солом᾿яних павуків, масок ряджених. Переважно це роботи учасників обласних мистецьких конкурсів та автентичні речі, які використовувалися в обрядових дійствах.

У збірці одягових тканин музею представлена самобутня колекція верхнього вбрання кінця ХІХ ‒ середини ХХ ст. з різних населених пунктів Волинської області. Білі, коричневі та сірі сукняні свити (сермяги, латухи, сіряки), оздоблені різнокольоровим шнуром та китицями, підперезані яскравим вовняним поясом-крайкою складали гармонійний традиційний костюм волинян та поліщуків.

Святковий народний одяг і тепло родинного дому додавали урочистості в різдвяні дні.

The Symbols of Christmas Holidays

Christmas and New Year's holidays take a special place in the calendar ritualism of Ukrainian people. They are filled with rich rituals, deep symbolism, attributes, accompanied with folklore-poetic compositions - Christmas carols and felicitations.

There is a considerable collection of Christmas and New Year's attributes in the fund of the ethnographical monuments of Volyn local history museum: diduhs (sheaf, kolyada), Christmas stars, Nativity Plays, straw spiders, masks. Those are mostly the works of the participants of the regional artistic contests and authentic things that were used in rituals.

The original collection of wraps of the end of 19 – the middle of 20 century from different population centres of Volyn region is presented in the compilation of the clothing textiles of the museum. White, brown and grey cloth overcoats (semyryag, latuh, siryak), decorated with a many-coloured cord and tassels, girded up with bright woollen belt kraika, formed a harmonious traditional costume of Volyn people.

Holiday folk clothes and the warmth of a family home added a solemnity to the Christmas days.

Merry Christmas!

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 1009 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/6