Головна » 2017 » March » 11 » Шевченкові роковини у Колодяжному
Шевченкові роковини у Колодяжному

10 березня у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбулися Шевченкові роковини: «Казка про Катерину». Сучасна кіноверсія та роздуми про моральний родовий закон.

В демократичній родині Косачів дуже добре розуміли значимість творчості Кобзаря і її благотворний вплив на національно патріотичне виховання українців, тому були щирими пропагандистами ідей, помислів та творчості Т.Г.Шевченка.

В Колодяжному Леся Українка з сестрами й братами організовувала Шевченкові роковини. За спогадами Варвари Дмитрук: «…на одному із Шевченкових свят Леся Українка читала «Гайдамики», про дівчину Катерину обдурену москалями, всі плакали».

В музеї глядачі переглянули сучасну версію Шевченкового твору «Казка про Катерину». А після закінчення кінофільму разом обговорили, що таке моральний родовий закон, який був чинником протягом багатьох століть на скрижалях людської пам’яті.

На святі були присутні учні 7-10 класів місцевої школи та ЗОШ с.Прилуцьке, які приїхали відвідати музей, та їх вчителі.

Джерело: Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки

Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 621 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1