Головна » 2014 » Червень » 24 » Прес-реліз конференції „Олена Пчілка, Леся Українка і родина Косачів в історії української та світової культури”.
17:19
Прес-реліз конференції „Олена Пчілка, Леся Українка і родина Косачів в історії української та світової культури”.
Прес-реліз конференції „Олена Пчілка, Леся Українка і родина Косачів в історії української та світової культури”.

      26-27 червня 2014 року проводиться VВсеукраїнська науково-практична конференція „Олена Пчілка, Леся Українка і родина Косачів в історії української та світової культури”, присвячена 165-річчю від дня народження Олени Пчілки та 65-річчю з часу створення Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки (програма тут). Початок о 10.00 год. в приміщенні музею за адресою с.Колодяжне Ковельського району Волинської області.

    Організаторами виступають: Управління культури Волинської облдержадміністрації, Волинський краєзнавчий музей, Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, Волинська державна обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки, Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України. Конференцію організовано в рамках Регіональної програми розвитку культури, мистецтва і туризму в області на період 2011-2015 роки.

      Конференція продовжує музейну традицію проведення періодичних науково-практичних конференцій музейних працівників, приурочених ювілейним датам Олени Пчілки (за рахунком – це третя) та Лесі Українки (за рахунком – це п’ята). В їх тематиці обов’язковими є питання: життя і діяльність Лесі Українки, Олени Пчілки, родини Косачів на Волині, зокрема в Колодяжному, витоки і аналіз їх творчості, Колодяжненське оточення Косачів, історія садиби, вшанування пам’яті та актуальні питання організації роботи літературних і меморіальних музеїв. Метою зібрання є популяризація життя та творчої спадщини відомої української родини Косачів-Драгоманових в контексті української та світової культури, підняття престижу та туристичної привабливості косачівської садиби-музею в Колодяжному, обмін новими дослідженнями та відкриттями в лесезнавстві, патріотичне та естетичне виховання підростаючого покоління, вироблення нових підходів до діяльності меморіальних і літературних музеїв.

      В цьому році на конференцію подано 57 доповідей і повідомлень 62 учасників, серед яких 2 – доктори наук, 15 – кандидатів наук, 22 – музейних працівників. До підготовленого і видрукуваного в Ковельській міській друкарні наукового збірника включено 50 наукових статей. Це черговий успішний крок і внесок музейної громади, вчителів, бібліотекарів, вузівських науковців і широкого загалу краєзнавців області й України в розвиток лесезнавства та літературного музейництва. Зокрема, на конференції представлені музеї Лесі Українки в м.Києві, м.Новограді-Волинському, при СНУ імені Лесі Українки, літературні музеї: Івана Франка у м.Львові, відділ “Історія Шевченкової могили” при  Шевченківському Національному заповіднику в м.Каневі, Ольги Кобилянської в м.Чернівці, Василя Стефаника в с.Русів, Марка Черемшини в м.Снятин, Миколи Островського в м.Шепетівка, Хмельницький обласний; серед вузів – Центр українознавства філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національний університет “Києво-Могилянська академія”, Науково-дослідний центр лесезнавства та Інститут філології та журналістики Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Уманський державний педагогічний університет, Рівненський державний гуманітарний університет, Луцький національний технічний університет та інші.

     В програмі конференції відкриття виставок “Музею Лесі Українки в Колодяжному – 65”,  “Яку треба мати повагу до краси!” (Скатертини в побуті родини Косачів. Виставка із фондів Волинського краєзнавчого музею та Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки), українська старосвітська музика (ліра, дуда, старосвітська бандура) у виконання Яреми-Вадима Шевчука (Київ), зустріч із лауреатом премії родини Косачів та премії Лесі Українки, поетесою, прозаїком та публіцистом Надією Гуменюк, поетесою, заслуженим вчителем України Ніною Горик, круглий стіл: “Музей збирає друзів”, концертна програма учнів Колодяжненської ЗОШ та викладача Ковельської міської школи мистецтв Валентини Скрипіної в Лесиному “білому” будиночку тощо.

Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 671 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]