Головна » 2021 » May » 18 » Подарунок до свята
Подарунок до свята

Напередодні Міжнародного дня музеїв, 14 травня 2021 року, у Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставка гончарних виробів волинського майстра народної творчості Миколи Полякова під назвою «Від ремесла до творчості».

На ній представлено понад сто глиняних виробів, створених на гончарному крузі й випалених у гончарній печі. Серед великого різноманіття творів є традиційні гладишки, горщики, глечики, миски, друшлаки, банячки, кружки, які приваблюють  досконалістю форм у поєднанні з лаконічною орнаментикою; вази, ажурні підсвічники, вишукані кухлі, дивовижні куманці, котрі вирізняються своєю декоративністю. Усі вироби волинського майстра виконані давньою технікою – задимлення, що надає їм неповторного сірого і чорного забарвлення.

Гончарством Микола Поляков займається з 1997 року. Для вироблення власного стилю вивчав давні традиції гончарного мистецтва волинського краю.

Свою мистецьку діяльність спрямовує на відродження та популяризацію традиційної димленої кераміки Волині. Майстер багато років працює керівником гуртків Локачинського районного Будинку школяра і навчає учнів секретам гончарства. Активно співпрацює з музеями, проводить майстер-класи роботи на гончарному крузі для дітей та дорослих під час різноманітних мистецьких акцій, заходів, ярмарок.

Микола Поляков – член Національної Спілки майстрів народного мистецтва України, йому присвоєне звання «майстра народної творчості». Волинський гончар є учасником багатьох національних та міжнародних фестивалів, творчих проєктів, ярмарок, симпозіумів, що популяризують народне мистецтво, заохочують до пізнання традиційної культури, сприяють розвитку творчих здібностей.

Якщо хочете більше дізнатися про волинське гончарство, познайомитися з виробами майстра-гончаря, тоді запрошуємо вас відвідати виставку гончарних виробів «Від ремесла до творчості».

Організатор виставки: науково-експозиційний відділ етнографії та народних промислів Волинського краєзнавчого музею.

Довідки за телефонами: (0332) 24-75-82, 050 935 59 93

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 389 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.0/2