Головна » 2014 » June » 10 » Півстоліття у вулику, а нині у музеї.
Півстоліття у вулику, а нині у музеї.

16 травня на урочистостях з нагоди 85-річчя Волинського краєзнавчого музею і Міжнародного дня музеїв сільський голова села Доросині Рожищенського району Микола Макарович Вавренчук подарував рукопис «Нарис визвольної боротьби Рожищенського району». Він був виявлений випадково жителем села Іванчиці того ж району Степаном Самосиком у придбаному ним вулику.

Рукопис являє собою зшиток з 17-ти шкільних зошитів у клітинку та лінійку, прошитих і скріплених під однією обкладинкою. Текст написаний фіолетовим і зеленим чорнилом. Охоплює події 1939–1959 років. Створений у 1965 році не розкритим спецслужбами СРСР–УРСР одним із провідників місцевого повстанського руху Олексієм Андрійовичем Пархомчуком (псевдо «Чумак»).

Мешканець села Рудка Козинська не тільки описав власну участь у буремних подіях, а й поділився своїми роздумами, спостереженнями, аналізом історичних подій.

Ольга Корецька,

провідний науковий співробітник відділу фондів

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 1183 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/4