Головна » 2015 » November » 30 » Перемоги української зброї: битва за Маківку 1915 року
Перемоги української зброї: битва за Маківку 1915 року

У четвер, 3 грудня, о 12.00 год. Волинський краєзнавчий музей проводить четвертий захід із циклу «Перемоги української зброї» присвячений 100-річчю битви за гору Маківка 1915 року.

Історія українського війська тривалий час замовчувалася змінними окупаційними режимами. Чужа влада перетворювала героїв на антигероїв, називаючи їх зрадниками і бандитами. Лише із настанням незалежності перед нами почали відкриватися імена тих патріотів, які жертвували майбутній державі найдорожче – своє життя і долю власної родини.

Українці намагалися використати кожний шанс вибороти власну державу. Із початком Першої світової війни австро-угорська влада дозволила українцям сформувати окремий військовий підрозділ, який увійшов в історію, як Легіон Українських Січових стрільців. Підрозділ брав участь у найзапекліших боях. Навесні 1915 р. січові стрільці зайняли позиції на горі Маківка (неподалік селища Славське Львівської області) маючи наказ за будь-яку ціну зупинити подальший наступ російських військ. Із перемінним успіхом, кровопролитні бої за висоту точилися впродовж двох місяців. Попри те, що Маківку обороняли також австро-угорські частини, долю битви вирішив саме український легіон. Нечувана хоробрість і залізна витримка стрільців зробили свою справу: російська армія вичерпала свої резерви і залишила навіть раніше здобуті позиції.

Відвідувачам заходу буде представлена фотодокументальна виставка, відзнаки січових стрільців, елементи військової амуніції та озброєння із фондів Волинського краєзнавчого музею.

Сучасним захисникам України є з кого брати приклад, більше того, вони вже самі можуть слугувати прикладом для підростаючого покоління. Українці вміли перемагати тоді, переможуть і зараз. СЛАВА УКРАЇНІ !

Б. Зек,

науковий співробітник відділу давньої історії музею

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 806 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3