Головна » 2015 » Січень » 13 » Печатки НКВС передано до Володимир-Волинського музею.
20:47
Печатки НКВС передано до Володимир-Волинського музею.
Печатки НКВС передано до Володимир-Волинського музею.

   Унікальні печатки НКВС передав Володимир-Волинському історичному музеєві мешканець Володимира-Волинського, – повідомляють Волинські Новини. Він виявив їх під час купання у річці Луга.

   Як припускають працівники музею, ймовірно, ними користувалися енкаведисти, що займалися розстрілами людей у 1939-1941 роках у Володимир-Волинській в’язниці.

   Написи на печатках є, практично, стертими, але на одній проглядається п’ятикутна зірка та слово НКВД.

   «З приходом на Волинь у вересні 1939 року совітів, почастішали арешти людей, які не поділяли комуністичної ідеології. У червні 1941 року Володимир-Волинська в’язниця була переповнена. Коли німці напали на Радянський Союз у ній масово почали розстрілювати людей та нищити докази будь-якої присутності тут енкаведистів.

   Ймовірно, що один з енкаведистів намагався знищити печатки – він стер напис на них і викинув їх у річку. Через довгі 70 років їх знайшли навіть на дні річки і це в той час, коли на місці розстрілів щороку проходять археологічні розкопки під час яких стають очевидними злочини комуністичного режиму», – зазначає директор Володимир-Волинського історичного музею Володимир Стемковський.

   У Володимир-Волинському музеї зберігається чимало речей знайдених археологами під час розкопок на валах давньоруського городища, де розміщувалася в’язниця. Серед них: залишки взуття, ґудзики, гільзи від пістолетів, які були на озброєнні військ НКВС, чимало радянських монет 1932-1940 років, номіналом 10, 15, 20 копійок, золоті монети, жетони офіцерів польської поліції, шкіряні пояси та залишки від іншої військової польської амуніції.

Категорія: Володимир-Волинський історичний музей | Переглядів: 542 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]