Головна » 2017 » November » 17 » Пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років
Пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років

21 листопада у Волинському краєзнавчому музеї розпочнеться тиждень вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років. У залах музею буде представлена фотодокументальна виставка „Cпротив геноциду”, підготовлена Українським інститутом національної пам'яті, спільно із Галузевим державним архівом СБУ, Центром досліджень визвольного руху та Громадським комітетом із вшанування пам'яті жертв Голодомору –геноциду 1932–1933 років в Україні. На стендах виставки представлені унікальні документи та фото, які розкривають масштаби і характерні форми спротиву українського селянства сталінській злочинній політиці напередодні і під час геноциду українського народу. Багато документів оприлюднено вперше. Українські селянські повстання 1930–1932 років поставили під загрозу реалізацію планів Сталіна. Режим боявся, що український спротив призведе до його падіння, організувавши у відповідь штучний голод для селян. Історія цих повстань – у виставці „Спротив геноциду”. Експозиція доповнена експонатами із фондів Волинського краєзнавчого музею та тематичними книгами.

В пам’ять про мільйони загиблих від Голодомору в Україні Волинський краєзнавчий музей запрошує відвідувачів на лекції, екскурсії, історичні години та взяти участь у всеукраїнській акції „Запали свічку”.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 609 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1